Szwecja. Żeby w wakacje było bezpiecznie
Policjanci z wałeckiej jednostki rozpoczęli działania wyprzedzające przed sezonem letnim w trakcie których spotykają się z dziećmi aby udzielać wskazówek i przypominać głównie o bezpieczeństwie nad wodą. Celem odwiedzin było utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa.
Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Szwecji w gminie Wałcz, a uczestnikami najmłodsze klasy. Celem przedwakacyjnych wizyt mundurowych jest przedstawienie dzieciom szeroko rozumianych zasad bezpieczeństwa oraz rozwinięcie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw.
Podczas spotkania omówiono zasady poruszania się po drogach: jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną należy iść, gdy nie ma chodnika, dlaczego należy nosić odblaski, jak prawidłowo jeździć rowerem oraz jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji. Policjanci podkreślali, że najlepszym sposobem na bezpieczne wakacje jest zachowanie zdrowego rozsądku i troska o bezpieczeństwo swoje i innych.
Uczestnicy spotkania jak i wychowawcy otrzymali przygotowane przez policjantów ulotki o tematyce bezpieczeństwa nad wodą. Do zakupu materiałów profilaktycznych przyłączył się Burmistrz Miasta Wałcz.
KPP Wałcz