Szydłowo. III edycja „Jestem zameldowany – jestem fair” wystartowała!

jestem_zameldowany

III edycja akcji „Jestem zameldowany – jestem fair” wystartowała. Jej celem jest zwiększenie przychodów z podatku PIT od mieszkańców Gminy Szydłowo. Pomóc ma w tym promowanie wiedzy, iż aż 37% kwoty podatku PIT zasila budżet Gminy, w której rozlicza się mieszkaniec.

Każda osoba, która zdecyduje się wziąć udział w akcji, ma szansę wygrać ciekawe nagrody. Wśród nich są robot wielofunkcyjny, rower, oczyszczacz powietrza oraz drobny sprzęt AGD. W jaki sposób przystąpić do akcji? Jest to bardzo proste – wystarczy bowiem zaznaczyć w deklaracji PIT miejsce zamieszkania w Gminie Szydłowo, wejść na stronę www.szydlowo.pl/pit i wypełnić znajdujący się tam formularz. Można to zrobić do 10 maja 2021 roku.

Mieszkańcom zdarza się czasami ubolewać nad faktem, że liczba inwestycji na terenie Gminy Szydłowo nie jest satysfakcjonująca. Często jednak nie zdają sobie sprawy z tego, że poprzez płacenie podatków w Gminie, mają realny wpływ na poziom dochodów budżetu Gminy. Za większymi dochodami idą natomiast większe nakłady na inwestycje. I tak kółko się zamyka.

Według szacunków ok. 30% mieszkańców Gminy Szydłowo nie płaci podatku dochodowego do naszej Gminy. Oznacza to, że rocznie tracimy ponad 3 miliony złotych, które mogłyby zostać przeznaczone na inwestycje w poszczególnych miejscowościach. Te 3 miliony wystarczyłyby np. na wybudowanie 3 kilometrów dróg osiedlowych, postawienie 270 lamp oświetleniowych na ulicach lub inwestycję w 9 kilometrów chodnika.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Szydłowo do udziału w akcji „Jestem zameldowany – jestem fair”. Nie bądźmy obojętni na rozwój naszego samorządu. Rozstrzygnięcie akcji nastąpi 15 maja 2021 roku.

Kamil Grochowski, podinspektor ds. promocji Urzędu Gminy Szydłowo