Takie rzeczy tylko w Pile! Unikatowy Trenażer MTS-70 zaprezentowany

W niedzielę, 10 września 2023 roku pogoda była aż za dobra, raczej skłaniała do tego żeby zostać w domu lub jechać nad jezioro. Jeśli ktoś nie dotarł na prezentację unikatowego trenażera MTS-70 to przesyłam kilka fotek z tej wyjątkowej dla Pilskiego Muzeum Wojskowego chwili.

 

Dzięki profesjonalizmowi naszego kolegi Adama Stolarka pojazd odzyskał dawny blask i wygląda tak samo jak w 1970 roku. Wymagało to potężnego nakładu pracy i perfekcji w najdrobniejszych szczegółach. Trenażer został zaprezentowany podczas pokonywania specjalnie przygotowanych wąskich uliczek i małego ronda na tle Nysy, GAZa-69 i Żuka, czyli pojazdów, które zastępował na wstępnym etapie szkolenia kierowców w wojsku. Renowacja była możliwa dzięki wsparciu naszych partnerów, firm z Piły i nie tylko.

 

MEC Piła, Galwanizernia ZELAN z Nakła nad Notecią, KABAT TYRE z Budzynia, Rosal-System Mateusz Kwaśniewski z Osieka nad Notecią, Renovatio Problasting z Bydgoszczy, AUTOKOLOR – Ukleja Group Sp. z o. o. z Nowej Wsi Ujskiej, Firma ŁASZCZ z Piły, P.P.H.U „MOTO-IMPEX” z Solca Kujawskiego, ZPHU FERRUM Waldemar Straszewski z Piły, Zakładu Grawerskiego „GRAWS” Romuald Selwat z Piły.

 

Pilskie Muzeum Wojskowe posiada największą w Polsce kolekcję wojskowych gokartów i trenażerów samochodowych. Nasz kolega Adam Stolarek już zaciera ręce do pracy, tym razem na warsztat trafi jedyny zachowany gokart, który został zaprojektowany i wykonany w pierwszej połowie lat 60. w pilskiej Oficerskiej Szkole Samochodowej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to na wiosnę będziemy mogli zaprezentować kolejny sprawny unikat.

 

Takie rzeczy tylko w Pile 😉

 

Przemysław Olszyński

dyrektor

Pilskiego Muzeum Wojskowego

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *