Targowisko Sztuki na placu Paderewskiego w Złotowie

W ostatnią niedzielę września odbyło się ostatnie w tym roku Targowisko Sztuki. Na złotowskich kramach pojawili się stali wystawcy: Marianna Kubala, Anna Wojciechowska, Jerzy Brzeziński, Renata Kopić Sądel, Agata Kalisz, Katarzyna Mikszto. Ale byli z nami również nowi twórcy!

Po raz pierwszy na niedzielnym Targowisku Sztuki pojawiła się Pani Sylwia Nafigier z Piły, która zaprezentowała kolekcję ozdób do włosów dla dzieci, takich jak gumki, wstążki czy opaski. Pani Oksana Holubitska pochodząca z Ukrainy podzieliła się swoim talentem do szycia skrzatów, dyń i komponowania stroików świątecznych. Znana złotowianom z prac tworzonych na szydełku Pani Monika Przytuła – Kopeć w niedzielę przedstawiła swoje najnowsze prace.

Ciekawie było również pod względem muzycznym. Gościem ostatniego w tym roku Targowiska Sztuki był Pan Kazimierz Kopeć grający na harmonijce ustnej, a także bohaterowie i bohaterki Koncertów w okienku. Gwiazdą był zespół wokalno – instrumentalny Carlos’s Children – uczniowie i absolwenci Szkoły Muzycznej II stopnia w Pile. Uliczne Granie umiliło gościom czas i promowało lokalne talenty. Dziękujemy mieszkańcom miasta i okolicy za udziału w wydarzeniu.

Muzeum Ziemi Złotowskiej

targowisko_sztuki1_01

targowisko_sztuki1_22 targowisko_sztuki1_02 targowisko_sztuki1_03 targowisko_sztuki1_04 targowisko_sztuki1_05 targowisko_sztuki1_06 targowisko_sztuki1_07 targowisko_sztuki1_08 targowisko_sztuki1_09 targowisko_sztuki1_10 targowisko_sztuki1_11 targowisko_sztuki1_12 targowisko_sztuki1_13 targowisko_sztuki1_14 targowisko_sztuki1_15 targowisko_sztuki1_16 targowisko_sztuki1_17 targowisko_sztuki1_18 targowisko_sztuki1_19 targowisko_sztuki1_20 targowisko_sztuki1_21