TBS ruszył z budową kolejnych mieszkań na ul. Andersa

25 czerwca prezydent Miasta Piły Piotr Głowski w towarzystwie Remigiusza Dekarli, Prezesa Zarządu Pilskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, podpisał list o dofinansowanie z BGK budowy kolejnego bloku komunalnego przy ul. Andersa w Pile.

Cała inwestycja ma kosztować 3 miliony złotych, a dofinansowanie ma wynieść 2 miliony złotych. Przypomnijmy, że 10-tysięczny lokal, który powstał w ramach programu wspierania budownictwa socjalnego i komunalnego został oddany właśnie przy tej ulicy w lutym 2015 roku.

Drugi etap obejmie jeden budynek z 20 lokalami, przy ul. gen Wł. Andersa z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu. Obecnie budowa obiektu jest realizowana zgodnie planem. Wykonawcą robót jest jedna z pilskich firm budowlanych.

– Przy okazji oddawania nowych mieszkań z tej inwestycji szykują się zmiany w mieście. Jak już wiadomo, osoby które przeprowadzają się do tych mieszkań zwalniają nam kolejne
mieszkania, dają nam szansę tworzenia mieszkań socjalnych, czyli wspierania osób tych, które są w trudnej sytuacji mieszkaniowej i ewentualnie życiowej. Te dwadzieścia mieszkań to tak naprawdę prawie, 60 rodzin, które będzie uczestniczyło w różnego rodzaju zamianach, polepszaniu standardu swojego życia – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Termin zakończenia budowy drugiego etapu to 31 sierpnia 2016 roku.

(SE)

tbs_ruszyl_z_budowa10

tbs_ruszyl_z_budowa29 tbs_ruszyl_z_budowa11 tbs_ruszyl_z_budowa12 tbs_ruszyl_z_budowa13 tbs_ruszyl_z_budowa14 tbs_ruszyl_z_budowa15 tbs_ruszyl_z_budowa16 tbs_ruszyl_z_budowa17 tbs_ruszyl_z_budowa18 tbs_ruszyl_z_budowa19 tbs_ruszyl_z_budowa20 tbs_ruszyl_z_budowa21 tbs_ruszyl_z_budowa22 tbs_ruszyl_z_budowa23 tbs_ruszyl_z_budowa24 tbs_ruszyl_z_budowa25 tbs_ruszyl_z_budowa26 tbs_ruszyl_z_budowa27 tbs_ruszyl_z_budowa28

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *