Tego nad Piłą jeszcze nie było!!!

40. Urodziny Tygryska za nami, pogoda jednak dopisała (rano kropiło), frekwencja również, całe rodziny przybyły na imprezę urodzinową. O godzinie 14:30 przywitano wszystkich obecnych i krótko przybliżono program obchodów, następnie w rytmach muzyki z hangaru został wyprowadzony Tygrysek.

 

Kolejnym punktem programu było podsumowanie ,,życiorysu” Jubilata oraz przypomnienie akcji dzięki, której wrócił do domu na pilskie lotnisko w 2009 roku. Atrakcją, na którą wszyscy czekali był efektowny przelot samolotu odrzutowego F-16, dodatkowo wzbogacony wirażami i flarami. Takiego huku już dawno nie było nad Piłą.

 

Po pokazie wjechał wspaniały tort, który podzielono na prawie 200 porcji. Około 17:00 rozpoczęło się spotkanie promocyjne z autorami książki „Niemieckie samoloty wojskowe w lotnictwie polskim 1918-1924” (tom II), które zgromadziło entuzjastów początków polskiego lotnictwa.

 

Impreza bardzo udana, pozostanie w pamięci uczestników na długo. A już 8 czerwca nad pilskie lotnisko powróci Su-22!!!, którego przelot będzie główną atrakcją Dnia Dziecka z profilaktyką w Pilskim Muzeum Wojskowym.

 

Urodziny Tygryska miały należytą oprawę dzięki:

 

F-16 Tiger Demo Team Poland oraz 31 Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny – zapewnienie niezapomnianych wrażeń lotniczych,

 

– Uczniom klas mundurowych Szkoła przy Teatralnej w Pile wraz z opiekunem, niezawodnym Romanem Powolnym – profesjonalne zabezpieczenie trasy dojazdu i parkingu,

 

– Cukierni Śnieżynka 1978 – przepyszny tort,

 

CMP – Central Media Polska – Ekrany LED i Multimedia – udostępnienie telebimu,

 

– Daniel Nowak Djdanix – wsparcie w zakresie nagłośnienia,

 

Aeroklub Ziemi Pilskiej – koordynacja ruchu lotniczego i naziemnego w rejonie lotniska,

 

Miasto Piła, MOSiR Piła, Regionalne Centrum Kultury w Pile – wsparcie organizacyjne.

 

Przemysław Olszyński

dyrektor

Pilskiego Muzeum Wojskowego

tel. 601 291 234