Tereny przy ul. Grottgera wróciły w ręce AMW – atrakcyjne działki dla developerów

Atrakcyjny teren przy ul. Grottgera może zostać zakupiony przez deweloperów i zabudowany kompleksem budynków wielorodzinnych. To efekt współpracy Urzędu Miasta z Agencją Mienia Wojskowego w Bydgoszczy.

– Zachęcamy developerów do poszukiwania informacji w Agencji Mienia Wojskowego w Bydgoszczy, która mam nadzieję wystawi te tereny szybko na sprzedaż – zachęca prezydent miasta Piotr Głowski, licząc na zainteresowanie ze strony inwestorów i sprawne zagospodarowanie terenów.

Przypominamy, że w 2014 roku Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie planu w rejonie ulic Kossaka i Podchorążych, wyznaczając tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i nowy układ komunikacyjny łączący ulice Grottgera z Rodła, pozwalających na dostępność komunikacyjną.

Gmina Piła zwróciła się do Agencji Mienia Wojskowego w Bydgoszczy o zgodę na przygotowanie do  zbycia nieruchomości objętych umową darowizny. W tym roku AMW odwołała darowiznę, a tereny wróciły w jej posiadanie.

Tekst: UM Piły
Foto: Sebastian Daukszewicz

tereny_przy_grottgera1_01

tereny_przy_grottgera1_10 tereny_przy_grottgera1_02 tereny_przy_grottgera1_03 tereny_przy_grottgera1_04 tereny_przy_grottgera1_05 tereny_przy_grottgera1_06 tereny_przy_grottgera1_07 tereny_przy_grottgera1_08 tereny_przy_grottgera1_09