Termomodernizacja SP 5 w Pile zakończona!

Budynek Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul Kujawskiej (byłe Gimnazjum nr 4, a dawniej Szkoła Podstawowa nr 9) został poddany termomodernizacji. Teraz szkoła ma ocieplone ściany, wymienione okna i zyskała nową elewację. Od zewnątrz wygląda naprawdę imponująco, tym bardziej, że obok znajduje się Park Miejski – wizytówka Miasta Piły. Projekt termomodernizacji jest współfinansowany przez program JESSICA 2. Wartość zadania to blisko 1.900.000,00 zł.

– Nie tylko wygląd się zmienił, ale zmieniły się warunki związane z kosztami funkcjonowania tego obiektu. Różnica ta ma sięgać 70% oszczędności, w tym przypadku to prawie 200 tys. zł różnicy w kosztach ogrzewania. Dla samorządu, w skali możliwych różnych działań, to są olbrzymie pieniądze i dzięki nim, możemy prowadzić projekty dodatkowe, jak np. dodatkowe lekcje języka niemieckiego czy lekcje sportu – mówi prezydent Piły  Piotr Głowski, który przy okazji „pochwalił się” nagrodą „Inwestor na medal”, za wszystkie inwestycje, które w ostatnim czasie się w Pile zostały zrealizowane.

– Jak się patrzy na budynek szkoły, widać olbrzymią metamorfozę. W środku też widoczne są zmiany, a to wszystko dzięki Gminie Piła. Jeśli dzieci uczą się w ładnym budynku – w pięknie wyremontowanym z pomocami dydaktycznymi – to wiadomo, że ta nauka staje się przyjemniejsza. Ważne jest to, że przy szkole działa Szkolny Ośrodek Siatkarski, która dzięki pieniądzom z miasta bardzo się rozwija. Nawet kilka absolwentek trenuje piłkę siatkową m.in. w Poznaniu – dodaje Mariola Skrzyńska, wicedyrektor SP 5.

W ramach prac termomodernizacyjnych całego budynku zostanie wykonane m.in.: częściowa wymiana okien, wymiana drzwi nowej hali sportowej na nowe z wkładem szybowym, z szybą bezpieczną, wraz z wymianą parapetów, wymiana na nowe, istniejąceych parapetów zewnętrznych na oknach niepodlegających wymianie – ocieplenie stropodachu szkoły, małej sali sportowej oraz starego łącznika płytami styropianowymi, laminowanymi papą, ocieplenie ścian zewnętrznych płytami styropianowymi grafitowymi typu fasada, ocieplenie dachu dużej sali gimnastycznej płytami warstwowymi oraz montaż budek dla jerzyków i nietoperzy.

Termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile – budynek przy ul. Kujawskiej 18 – podjął się Zakład Ogólnobudowlany „MARK” Mariusz Kądziołka z Margonina.

Sebastian Daukszewicz

termomodernizacja_w_sp_5_zakonczona00

termomodernizacja_w_sp_5_zakonczona19 termomodernizacja_w_sp_5_zakonczona01 termomodernizacja_w_sp_5_zakonczona02 termomodernizacja_w_sp_5_zakonczona03 termomodernizacja_w_sp_5_zakonczona04 termomodernizacja_w_sp_5_zakonczona05 termomodernizacja_w_sp_5_zakonczona06 termomodernizacja_w_sp_5_zakonczona07 termomodernizacja_w_sp_5_zakonczona08 termomodernizacja_w_sp_5_zakonczona09 termomodernizacja_w_sp_5_zakonczona10 termomodernizacja_w_sp_5_zakonczona11 termomodernizacja_w_sp_5_zakonczona12 termomodernizacja_w_sp_5_zakonczona13 termomodernizacja_w_sp_5_zakonczona14 termomodernizacja_w_sp_5_zakonczona15 termomodernizacja_w_sp_5_zakonczona16 termomodernizacja_w_sp_5_zakonczona17 termomodernizacja_w_sp_5_zakonczona18