Test Wiedzy o Pile, po raz drugi

Dwa lata temu mieszkańcy Piły oraz zaproszone drużyny brały udział w pierwszym Pilskim Teście Wiedzy o Pile. Drużynowo najlepsi okazali się Samorządowcy, a indywidualnie Przemysław Grabiński dziennikarz Radia Eska. Jak będzie w tym roku? przekonamy się 16 czerwca (poniedziałek) o godz.19.00 w Teatrze Miejskim w Pile (Regionalne Centrum Kultury). II Pilski Test Wiedzy o Mieście będzie transmitowany przez obie pilskie kablówki.

test_wiedzy_o_pile

Formuła tegorocznego testu będzie taka sama jak dwa lata temu. Test będzie rozwiązywać 5 dziesięcioosobowych grup w studiu (nagrody), internauci przed komputerami (nagrody), mieszkańcy przed telewizorami (własna satysfakcja).

Goście w studiu: samorządowcy, dziennikarze, znani i lubiani, mieszkańcy (wylosowani spośród zarejestrowanych), sportowcy, maturzyści/uczniowie, nauczyciele, studenci, obcokrajowcy, przedsiębiorcy, mundurowi, seniorzy. Lista jest nadal otwarta.

– W drugim Teście chcemy żeby uczestniczyli zwycięzcy pierwszej edycji, czyli samorządowcy oraz dziennikarze. Oprócz nich mamy do wyboru pięć grup, których wyboru powinni dokonać – bardzo byśmy chcieli – mieszkańcy za pośrednictwem facebooka Rady Miasta Piły, wpisując tę kategorię, za którą się opowiadają. Mieszkańcy także za pomocą facebooka mogą dokonać wyboru 5 tematów pytań. Nowością będzie możliwość uczestnictwa na widowni w RCK na podstawie zaproszeń, które będzie można otrzymać w biurze Rady Miasta, które znajduje się w UM Piła. Ta widownia będzie mogła również wziąć udział w teście za pomocą aplikacji na smartfony – mówi Rafał Zdzierela, przewodniczący Rady Miasta Piły.

Kapitułę konkursu tworzą: prof. dr. hab Kazimierz Pająk, prezydent Miasta Piły Piotr Głowski oraz przewodniczący Rady Miasta Piły Rafał Zdzierela.

Sebastian Daukszewicz