The COLORS wystąpi w muzealnym ogrodzie

The_COLORS_wystapi

Rozpoczynamy LATO 2016 W MUZEUM STASZICA (Piła, ul. Browarna 18) mocnym, jazzowym akcentem. W piątek, 1 lipca 2016 roku, o godz. 20.00 w ogrodzie Muzeum rozpocznie się koncert zespołu The COLORS, z udziałem znakomitych muzyków – K. Ścierański, B. Maseli, P. Kuczyński i D. Gorelik. Wstęp wolny.

W razie niepogody – Sala Miejska Inwest-Park, Piła, ul. Dąbrowskiego 8
Informacja: www.muzeumstaszica.pl,  tel. 67 213 15 67

The COLORS – Krzysztof Ścierański (gitara basowa) / Bernard Maseli (wibrafon) / Przemek Kuczyński (perkusja) / Dima Gorelik (gitara).

Krzysztof Ścierański  

Czołowy polski gitarzysta basowy, członek zespołów LABORATORIUM i STRING CONNECTION. Współpracował z Tomaszem Stańką, Markiem Grechutą, Ewą Bem. Występuje i nagrywa z Bernardem Maselim, Markiem Napiórkowskim, Markiem Bałatą. Grał na największych, światowych festiwalach jazzowych. Jest jednym z nielicznych basistów, występującym z recitalami solowymi. Nagrał osiem autorskich albumów.

Bernard Maseli

Karierę rozpoczął w 1985r. wraz z zespołem „WALK AWAY” na festiwalu „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu, gdzie zdobył główną nagrodę solistyczną, a zespół pierwsze miejsce w swojej kategorii. Wraz z zespołem „WALK AWAY” nagrał dziesięć płyt  i brał udział we wszystkich największych festiwalach jazzowych w kraju i za granicą (czterokrotnie festiwal „Jazz Jamboree” w Warszawie,   „Jak-Jazz” w Indonezji, wielkie trasy koncertowe wraz z Urszulą Dudziak, wspólna trasa koncertowa     z legendarnym trębaczem Milesem Davisem jako tzw. support).

Od 20 lat jest wykładowcą na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Katowickiej Akademii Muzycznej.

Współpracował między innymi z takimi muzykami jak: Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Mino Cinelu, Nippy Noya, Bill Bruford, Dean Brown, Mike Stern, Frank Gambale, David Fiuczyński, Bill Evans, Ewa Bem, Lora Szafran, Anna Maria Jopek, Mieczysław Szcześniak i wielu innych.

Przemek Kuczyński

Muzyk sesyjny, kompozytor i realizator nagrań. Perkusista uniwersalny – pomimo zacięcia jazzowego z powodzeniem realizuje projekty z muzykami sceny popowej, bluesowej, rockowej, zarówno na koncertach, jak i studyjnie (jako sideman pojawił się do tej pory na kilkudziesięciu płytach). Na co dzień gra z największymi nazwiskami w naszym kraju:  Michał Urbaniak, Marek Napiórkowski, Andrzej Olejniczak, Michał Kobojek, Marcin Nowakowski, Włodzimierz Pawlik i wielu innych. Prócz tego jest również jednym z filarów kwartetu The Colors, tworzonego z Krzysztofem Ścierańskim i Bernardem Maselim.

Dima Gorelik

Izraelski gitarzysta i kompozytor z ukraińskimi korzeniami. Obecnie mieszka w Warszawie pracując nad różnymi projektami wraz z m.in.: Zbigniewem Namysłowskim, Stanisławem Sojką, Adamem Bałdychem, Anną Marią Jopek, Grażyną Auguścik, Wojciechem Waglewskim.

Wojciech Beszterda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *