Tlenek Węgla w Starej Łubiance

Tlenek_Wegla

9 lutego w godzinach wczesnoporannych do dyspozytora medycznego w Centrum Ratowniczym w Pile wpłynęła informacja o 3 osobach bez oznak życia, które znajdowały się w budynku mieszkalnym przy ul. Jana Pawła II w Starej Łubiance.

Do zdarzenia oprócz Zespołu Ratownictwa Medycznego zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej, w tym miejscową jednostkę OSP Stara Łubianka oraz zastęp z JRG PSP nr 1 w Pile.

Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 3 osób znajdujących się w jednym z pomieszczeń. W pokoju znajdował się między innymi piecyk gazowy na gaz propan-butan.

Działania straży pożarnej polegały na wprowadzeniu do budynku dwóch strażaków w aparatach ochrony dróg oddechowych wraz z detektorem gazów. Zaraz po wejściu do pomieszczenia detektor wskazał na obecność tlenku węgla wewnątrz obiektu. Całość budynku przewietrzono. Kolejne pomiar wykonany po kilku minutach wykazał 0 ppm.

Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Powiatowy PSP w Pile, mł. bryg. Rafał Mrowiński, Policja, wójt gminy Szydłowo – Dariusz Chrobak wraz z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz prokurator Joanna Pacholik-Bujacz.

W obecnym sezonie grzewczym jest to 12 zdarzenie z obecnością tlenku węgla. Do tej pory 8 osób uratowano. Zdarzenie w Starej Łubiance, którego przyczyną był najprawdopodobniej tlenek węgla to pierwsze tragiczne zdarzenie w tym sezonie i miejmy nadzieję, że ostatnie.

Tekst: mł. kpt. Paweł Kamiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *