Tłumy na Disco Polo w Pile

Nikt nie słucha, a każdy zna. Nikt nie słucha, a każdy wie, że przy tej muzyce dobrze bawi się. Mowa o muzyce Disco Polo. I trudno nie zgodzić się z tymi słowami, kiedy widzi się taki tłum ludzi na pierwszym „Kocham Disco Festival”, który 17 marca odbył się w Pile w hali MOSiR-u.

W tym dniu na jednej scenie publiczność mogła wysłuchać piosenek takich wykonawców jak: DiscoBoys, Mikesh, Playboys, Piękni i Młodzi, Mega Dance, MIG oraz gwiazdy wieczoru – Zenka Martyniuka i jego zespołu Akcent – znany z takiego przeboju jak „Przez Twe Oczy Zielone”, która stała się mega hitem w każdym zakątku Polski i nie tylko. Część dochodu z imprezy zostanie przekazana na budowę Hospicjum w Pile.

Zanim na scenie pojawiły się znane zespoły z gatunku Disco Polo, to przed własną publicznością zaprezentowała się formacja Mikesh z Piły, m.in. z piosenką „Żaneta” czy „Baluj, nie żałuj”.

– Wrażenia po koncercie niesamowite. Była moc, energia, tym bardziej że grałem u siebie, w swojej miejscowości. Mam nadzieję, że dobrze zostałem przyjęty. Nie ukrywam, że jest większa trema jak się śpiewa u siebie, i wtedy dawać z siebie trzeba nie 100 %, a 200%. Cieszę się, że taki festiwal odbył się w Pile i mam nadzieje, że będzie dalej kontynuowany. Marzę również aby być rozpoznawalnym wykonawcą gatunku Disco Polo. Ludzie coraz bardziej mnie kojarzą z wesel, bo tam też gram, ale też udało się zaistnieć w Polo TV, dzięki wytwórni fonograficznej Lemon Records, której za to serdecznie dziękuję – mówi Michał Mikesh Masłowski.

Imprezę poprowadził Maciej Smoliński, prezenter stacji Polo TV, który zadbał o wyśmienitą zabawę między występami artystów. To nie pierwsza wizyta Maćka w Pile. 4 marca z kamerą najbardziej oglądanej stacji muzycznej w kraju gościł on w klubie X-Demon i bardzo mu się podoba atmosfera pilskich koncertów.

– Jest to druga moja wizyta w Pile w okresie Wielkiego Postu i jak można było zauważyć frekwencja dopisała. Mimo, że powinniśmy się wyciszać to znajdujemy czas na to wyciszenie w ciągu tygodnia, a w weekend idziemy pobawić się w rytmie disco. Dziś pierwsza edycja tej imprezy. Jak widać po frekwencji przyciąga ona całe pokolenia rodzin. Nie jestem w stanie odpowiedzieć skąd, mimo krytycznych głosów, bierze się fenomen tej muzyki. Dziś mamy jej rozwój, w latach 90-tych był zastój – poszło trochę w kierunku kiczowatym, a dziś mamy coraz lepsze produkcje, lepsze clipy. Ten fenomen to zabawa, która pociesza ludzi, mimo że na co dzień jesteśmy zasypywani złymi informacjami w mediach. Dziękuję za organizację, bo wszystko pięknie było dopracowane. Dziękuję publiczności za obecność, że śpiewała i artystom za to, że wystąpili. W Pile mi się podoba i mam nadzieję, że ponownie zawitam do waszego miasta – mówi Maciej Smoliński z Polo TV.

Atmosfera do samego końca imprezy była bardzo gorąca, bo chętnych do dobrej zabawy w rytmach muzyki disco dance tego wieczoru w Pile nie brakowało. Relacje z pilskiej imprezy do obejrzenia wkrótce (prawdopodobnie już w piątek o 17.15) w Polo TV.

Sebastian Daukszewicz

disco_polo00

disco_polo54 disco_polo01 disco_polo02 disco_polo03 disco_polo04 disco_polo05 disco_polo06 disco_polo07 disco_polo08 disco_polo09 disco_polo10 disco_polo11 disco_polo12 disco_polo13 disco_polo14 disco_polo15 disco_polo16 disco_polo17 disco_polo18 disco_polo19 disco_polo20 disco_polo21 disco_polo22 disco_polo23 disco_polo24 disco_polo25 disco_polo26 disco_polo27 disco_polo28 disco_polo29 disco_polo30 disco_polo31 disco_polo32 disco_polo33 disco_polo34 disco_polo35 disco_polo36 disco_polo37 disco_polo38 disco_polo39 disco_polo40 disco_polo41 disco_polo42 disco_polo43 disco_polo44 disco_polo45 disco_polo46 disco_polo47 disco_polo48 disco_polo49 disco_polo50 disco_polo51 disco_polo52 disco_polo53