To już jutro. Ekologicznie przez życie – w pilskim VIVO!

to_juz_jutro

Ekologicznie przez życie – już jutro ZM PRGOK, VIVO! Piła, Arkady P. Fiedler i mieszkańcy regionu świętują Europejski Tydzień Redukcji Odpadów.

Już jutro, 17 listopada, Związek Międzygminny PRGOK i VIVO Piła organizują ekologiczne wydarzenie, którego gościem specjalnym będzie podróżnik Arkady Paweł Fiedler.

Arkady Fiedler – PoDrodze, autor książki „Maluchem przez Afrykę”, opowie o swojej podróży po Czarnym Lądzie, który przemierzył z południa na północ samochodem elektrycznym. Jest to pierwszy taki wyczyn na świecie! W swojej podróży odwiedził 15 afrykańskich krajów, przejechał ponad 15 000 km, a samochód ładował dokładnie 100 razy! Na sobotnim spotkaniu opowie jak przebiegała ta niecodzienna wyprawa i z jakimi przeciwnościami musiał się zmierzać!

Czy możliwe jest bycie eko w podróży, na zakupach, w kuchni? O to zapytamy naszego drugiego gościa Małgorzatę Kubicę, dietetyczkę i blogerkę (Dobre Zielsko – Wegański Dietetyk & Blog) wystrzegającą się marnowania żywności i zaśmiecania odpadami środowiska.

Ponadto przygotowaliśmy szereg wyjątkowych atrakcji:

• Eko Jarmark, na którym będzie można kupić:

– ekologiczną żywność prosto od rolnika i zdrowe jedzenie na wagę (wystawcy: EkoLuchowo Gospodarstwo Ekologiczne, Lawendowy Len, BIOrę, Oleoteka),

– ekologiczne środki czystości, bambusowe szczoteczki do zębów, wielorazowe płatki kosmetyczne, eko kosmetyki, szampony w kostce oraz poradniki jak żyć zdrowo chroniąc środowisko (wystawcy: Auna kosmetyki wegańskie, BIOrę, Księgarnie Świat Książki),

– wyjątkowe torby na zakupy i woreczki na owoce i warzywa (hit sezonu!) szyte przez pilski ZAZ (Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej Zakład Aktywności Zawodowej w Pile),

• Repair Café Piła: gdzie krawcowa i elektryk pomogą przywrócić do życia zużyte rzeczy! Wystarczy wziąć ze sobą coś do zszycia lub naprawy,

• Warsztaty dla dzieci z ekologią w tle (Związek Międzygminny PRGOK i grupa Zero Waste Piła),

• Wymianę książek, gier, zabawek (Współdzielnia Piła).

Z okazji Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów uczestnicy wydarzenia otrzymają w prezencie od ZM PRGOK – wytrzymałe, materiałowe torby na zakupy (edycja limitowana 200 szt.).

Zapraszamy do VIVO! Piła 17 listopada (sobota) 2018 r. w godzinach 15:00-19:00 na najbardziej ekologiczne wydarzenie jesieni!!!

Liczymy na Waszą obecność!

Do zobaczenia!

J.B.