To już kolejne spotkanie z mieszkańcami gminy Miasteczko Krajeńskie

25 kwietnia 2024 roku w pilskiej jednostce odbyła się debata społeczna poświęcona kwestiom bezpieczeństwa mieszkańców miasta i gminy Miasteczko Krajeńskie. Mundurowi rozmawiali z mieszkańcami o różnych metodach oszustw oraz o bezpieczeństwie w Internecie i ruchu drogowym.

 

Było to już kolejne i bardzo wartościowe spotkanie z mieszkańcami gminy Miasteczko Krajeńskie. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć uczestników spotkania w murach naszej jednostki. W debacie udział wzięli: Prezes Stowarzyszenia na rzecz aktywizacji i wsparcia seniorów ASGARD pani Justyna Grzelak oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Andrzej Latosiński.

 

Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo mieszkańców, szczególnie w kontekście ruchu drogowego oraz oszustw popełnianych na ich szkodę. Funkcjonariusze przybliżyli najczęstsze metody, które stosują przestępcy żeby wejść w posiadanie zebranych przez nas oszczędności. Przekazali wskazówki jak skutecznie chronić swoje oszczędności i co zrobić w momencie, kiedy podejrzewamy, że mamy do czynienia z oszustami.

 

Policjanci omówili także kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz przekazali uczestnikom spotkania materiały profilaktyczne i odblaski. Funkcjonariusze przedstawili również narzędzia takie jak Moja Komenda oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Po części prelekcyjnej był również czas na pytania oraz dyskusje na temat lokalnych potrzeb mieszkańców.

 

Debata spotkała się z pozytywnym odbiorem ze strony uczestników. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i przekazanie nam wielu cennych spostrzeżeń.

 

st. sierż. Magdalena Mróz

KPP w Pile