To nie koniec treningów w lesie

Treningi zorganizowane przez leśników z Nadleśnictw Kaczory i Zdrojowa Góra w ramach ogólnopolskiej akcji #BiegamBoLubięLasy odbywały się w okolicy jeziora Płotki przez 11 tygodni, od 11 października aż do 20 grudnia 2020 roku. Jak to w terenie – pogoda była różna, jednak pozytywne nastawienie zawsze dopisywało uczestnikom treningów.

Leśnicy zachęcali do wzięcia udziału w treningach biegowych prowadzonych przez profesjonalną trenerkę Renatę Bajerską, na swoich stronach internetowych i w mediach społecznościowych. Na każdym takim spotkaniu z tygodnia na tydzień pojawiało się coraz więcej biegaczy. Każdy trening rozpoczynał się rozgrzewką. Po niej amatorzy biegów ruszali w las. Minimalna trasa wynosiła 5 km, jednak wielu biegaczy na tym nie poprzestawało.

– Miło się biegało w grupie zmotywowanych osób ścieżkami pięknych lasów – podsumowała treningi Renata Bajerska.

– Dziękujemy za wsparcie, motywowanie, mądre rady i uroczy uśmiech! – napisała Bag Ju na profilu Nadleśnictwa Kaczory.

Wspólny bieg to był dobry czas do prowadzenia rozmów wśród amatorów biegania i trenujących z nimi leśników na temat ścinki drzew i pozyskania drewna w lesie. Zaskoczeniem dla biegaczy było to, że lelek i lerka potrzebują zrębów do swojego życia oraz włochatki, dla których to jest teren do polowania. Pojawił się również temat śmieci, które ktoś w międzyczasie wyrzucił w okolicy gdzie trenowali biegacze.

W międzyczasie osoby biegające korzystały z sylwoterapii i przytulały się do drzew.

Osoby chętne kończyły trening morsowaniem ponieważ kilka z nich należy do Pilskiego Klubu Morsów „Euforia”.

Niestety wszystko, co dobre kiedyś się kończy – moglibyśmy tak napisać gdyby nie fakt, że treningi nadal się odbywają. Niedzielny poranek, wyjątkowa grupa ludzi oraz trenerka tak przypadły do gustu miłośnikom biegania, że po zakończeniu akcji Biegam Bo Lubię Lasy zawiązała się stała grupa, która w dalszym ciągu spotyka się, by pobiegać. Bardzo cieszy fakt, że stale dopisują się do niej nowi ludzie.

Cykl Treningów Biegowych „Trenuj w lesie – Biegam Bo lubię Lasy” został zorganizowany na terenie wszystkich 17 Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych. Treningi biegowe odbywały się w 19 miejscach na terenie całego kraju. W trakcie 11 weekendów zgromadziły ponad 2 tysiące uczestników, którzy spalili łącznie ponad 80 tysięcy kalorii i przebiegli trasę równą odległości pomiędzy Warszawą a Bolonią.

Dominika Nadolna RDLP w Pile

to_nie_koniec1_01

to_nie_koniec1_07 to_nie_koniec1_02 to_nie_koniec1_03 to_nie_koniec1_04 to_nie_koniec1_05 to_nie_koniec1_06