Tomasz Walasek do 2017 roku zawodnikiem Victorii Piła

17-letni Tomasz Walasek podpisał kilkuletni kontrakt z Victorią Piła. Zawodnik Stali Gorzów został wypożyczony do Piły do końca wieku juniora.

tomasz_walasek_do_2017_roku_zawodnikiem_victorii_pila

Tomasz Walasek od początku swojej kariery reprezentował gorzowską Stal, jednak w tym sezonie był bliski zakończenia swojej kariery. Z ofertą do młodzieżowca wyszła Victoria Piła, dzięki której pomocy zawodnik będzie mógł kontynuować jazdę na żużlu.

Menadżer Victorii Tomasz Żentkowski, wiąże z parą Arkadiusz Pawlak – Tomasz Walasek spore nadzieje. – Tomek jest młodym zawodnikiem, który bardzo dobrze się zapowiada. Przede wszystkim ma zdrowe podejście do tego sportu i wie, że czeka go sporo pracy. My ze swojej strony zapewniliśmy mu sprzęt do jazdy na wysokim poziomie. Jeden motocykl otrzyma po Piotrze Rybaku, z którym odbyliśmy ostatnio rozmowę i zakończył swoją przygodę z żużlem. Jest to motocykl od Senatora Henryka Stokłosy, praktycznie całkowicie nowy. Drugi motocykl jest mój prywatny i także bezpłatnie będzie mógł się na nim ścigać i trenować. W fazie play-off nie można korzystać z gościa, więc dobrze rozwijająca się para Pawlak-Walasek może sporo namieszać. Obaj juniorzy mają ze sobą świetny kontakt i wzajemnie sobie pomagają, co powinno przełożyć się na dobre wyniki.

Wypożyczony ze Stali Gorzów zawodnik będzie reprezentował barwy pilskiego klubu do końca wieku juniora, czyli do 2017 roku. W barwach Victorii Walasek zadebiutuje już we wtorek, 17 czerwca, podczas I rundy MDMP we Wrocławiu.

Robert Szłapak
Fot. sportowefakty.pl