TRAGICZNY POŻAR MIESZKANIA W PILE

W piątkowy wieczór, o godz. 18:32 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pile, wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym w Pile, przy ul. Bydgoskiej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków stwierdzono, że na II piętrze budynku wielorodzinnego ma miejsce rozwinięty pożar mieszkania. Ogień wydostawał się na zewnątrz przez okna, panowało bardzo silne i gęste zadymienie na klatce schodowej, co spowodowało między innymi brak możliwości ewakuacji osób znajdujących się powyżej miejsca pożaru.

Natychmiast przystąpiono do działań ratowniczych, kierując strażaków do wewnątrz. W trakcie prowadzenia równoczesnych działań gaśniczych i oddymiających, ujawniono nieprzytomną kobietę, znajdującą się na klatce schodowej. Niestety, pomimo udzielonej pomocy przez strażaków i Zespół Ratownictwa Medycznego, poszkodowanej nie udało się uratować.

Ze względu na potrzebę przeprowadzenia oględzin miejsca zdarzenia, a także zniszczenia wywołane pożarem, mieszkańcy klatki schodowej nie mogli wrócić do swoich mieszkań.

W działaniach trwających blisko 5 godzin, brali udział strażacy z KP PSP Piła i OSP Kaczory, na czele z Komendantem Powiatowym PSP w Pile, bryg. Jarosławem Kołakiem, policjanci z KPP Piła na czele z Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Pile mł. insp. Robertem Kossakiem, a także Prokurator, Zespół Ratownictwa Medycznego, Straż Miejska, Pogotowie Gazowe i Energetyczne oraz przedstawiciele administracji budynku.

Opracowanie i zdjęcie : asp. Mateusz Kentzer, KP PSP Piła

tragiczny_pozar001

tragiczny_pozar002