Tragiczny pożar w Pile

W poniedziałek 13-go marca o godzinie 9:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego przy ulicy Trzcianeckiej w Pile.

Dojeżdżający na miejsce zdarzenia strażacy w oknie na pierwszym piętrze budynku objętego pożarem zastali kobietę, która wzywała pomocy. W pierwszej kolejności sprawiono drabinę mechaniczną SD-37 i ewakuowano osobę z zagrożonego pomieszczenia. Kobieta została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego, a następnie przetransportowana do szpitala. Jednocześnie z tymi działaniami, do budynku wprowadzono rotę gaśniczą. Kilka kroków od drzwi wejściowych strażacy natknęli się na leżącą kobietą. Natychmiast ewakuowano ją na zewnątrz. Niestety, po przeprowadzonym badaniu stwierdzono jej zgon. Dalsze działania polegały na dogaszeniu oraz dokładnym przeszukaniu całego budynku.

Na miejscu zdarzenia pracowała Grupa Operacyjna KP PSP Piła pod kierownictwem bryg. Rafała Mrowińskiego – Komendanta Powiatowego PSP w Pile. Ponadto przybyła Grupa Operacyjna KW PSP Poznań oraz Eligiusz Komarowski – starosta pilski. W zdarzeniu wzięli udział ponadto: Państwowe Ratownictwo Medyczne, Policja, Pogotowie Gazowe i Energetyczne oraz Prokurator Rejonowy.

KP PSP Piła

tragiczny_pozar00

tragiczny_pozar03 tragiczny_pozar01 tragiczny_pozar02