Tragiczny wypadek na DK -11. Jedna osoba nie żyje!

18 stycznia 2021 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Pile wpłynęła informacja o wypadku na drodze krajowej nr 11, między Piłą a Dobrzycą, w którym udział brały dwa samochody osobowe. Na miejsce zadysponowane zostały 2 zastępy Straży Pożarnej z JRG Nr 1 PSP w Pile, wraz oficerem operacyjnym powiatu. Przybyły również dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego z Piły oraz Policja.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby – kierowcy pojazdów. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca, wykonaniu dostępu przy pomocy narzędzi hydraulicznych do poszkodowanych, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz transporcie poszkodowanego do karetki pogotowia.

Niestety w wyniku zdarzenia jeden z kierowców poniósł śmierć. Druga osoba poszkodowana została zabrana do Szpitalnego Oddziału  Ratunkowego w Pile przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

Na czas akcji ratowniczej oraz prowadzenia postępowania dochodzeniowego przez Prokuraturę i Policję, droga była całkowicie zamknięta.

Opracowanie i zdjęcia: st.kpt. Grzegorz Orłowski, KP PSP Piła

tragiczny_wypadek1_01

tragiczny_wypadek1_04 tragiczny_wypadek1_02 tragiczny_wypadek1_03