Transfery, poparcie pilskich środowisk dla PO

Jeszcze nie tak dawano swoimi poglądami lewicowymi dzielili się w partii Janusza Palikota, a dziś, przed wyborami parlamentarnymi postanowili znaleźć swoje miejsce w pilskiej Platformie Obywatelskiej, której poparcie w sondażach spada. 21 października Senator Mieczysław Augustyn na konferencji prasowej przedstawił osiem osób, które mają być dużym wzmocnieniem PO.

– Państwo, którzy są z nami dzisiaj byli związani z Ruchem Palikota. Potem poszli własną drogą i dołączyli do stowarzyszenia Klubu Lewicy – a więc od początku poszukiwali własnego miejsca. My ich dzisiaj witamy z otwartymi rękami w PO. Są to osoby, które mają ambicje działać na rzecz dobra wspólnego i to wielokrotnie udowodnili lokalnie. Jesteśmy otwarci na kolejne oferty. Pan przewodniczący koła Piotr Głowski prosił, żeby przekazać, że nieustannie napływają do nas deklaracje z prośbą o przyjęcie do koła PO. Widać, że pilanie patrzą na konkretne dokonania ludzi Platformy i to ich pociąga. Patrzymy uważnie czy ktoś nie przychodzi tylko we własnym interesie. Boimy się karierowiczów. Natomiast, jeśli widzimy w życiorysie, że angażował się w jakieś akcje społeczne, był społecznikiem, pracuje na rzecz innych, to chętnie przyjmiemy takie osoby – mówi senator Mieczysław Augustyn. – Osoby, które są tu obecne, przypomnę, że głośnio domagały się m.in. budżetu obywatelskiego w Pile i to jest ten wielki spełniony postulat tego środowiska przez Platformę. Więc nie dziwie się, że ci państwo pojawiają się u nas. Witamy ich z radością.

Jak wyjaśnia Marek Makowski, do niedawna ta grupa ludzi stanowiła opozycję wobec Platformy Obywatelskiej, z tym że nie opozycję ideową, czy myślową, tylko opozycję w zakresie składania różnorakich propozycji.

– Platforma Obywatelska w Pile ma władzę i do niej możemy się zwracać jako obywatele lub działacze. Nasze propozycje były przyjmowane. Jedną z takich propozycji było zainstalowanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. 500-lecia z ulicą Śniadeckich, gdzie wcześniej było niebezpiecznie. Wcześniej byliśmy związani z nurtem lewicowym, a jak państwo wiedzą na lewicy rożnie się w ostatnim czasie dzieje. Coś powstaje, potem się rozpada, a my chcieliśmy iść w kierunku czegoś stałego – czegoś, co idzie ułożonym torem. W naszym przypadku jest to PO i staramy się wzmocnić ten nurt centrolewicowy. Chcemy współpracować, budować, rozwiązywać problemy na zasadzie dyskusji. Uważam, że Nowa Lewica jest tworem sztucznym na potrzebę kampanii wyborczej i nie sądzę, aby dalej coś trwałego z tego powstało – mówi Marek Makowski.

Platforma Obywatelska w Pile bardzo potrzebowała takiego wzmocnienia, dlatego z radością przyjęła te osoby do siebie, z nadzieją, że również niezdecydowane osoby o poglądach lewicowych zdecydują się oddać swój głos w niedzielę na kandydatów z listy PO.

(SE)

transfery_poparcie_po00

transfery_poparcie_po05 transfery_poparcie_po01 transfery_poparcie_po02 transfery_poparcie_po03 transfery_poparcie_po04

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *