Trener żużlowców docenił Arkadiusza Pawlaka

trenar_zuzlowcow_docenil_arkadiusza_pawlaka

Wychowanek pilskiego klubu – Arkadiusz Pawlak, może czuć się wyróżniony. Zawodnik Victorii otrzymał w czwartek od Trenera Młodzieżowej Reprezentacji Polski na żużlu – Rafała Dobruckiego, powołanie.

W dniach 29-30 lipca w Gnieźnie odbędzie się zgrupowanie zaplecza kadry juniorów. Młodzi żużlowcy nie tylko wezmą udział w tych dniach w dwóch turniejach, ale także będą uczestniczyć w zajęciach z najlepszym sztabem szkoleniowym. Całość koordynuje Trener Młodzieżowej Reprezentacji – Rafał Dobrucki, a pomagać mu będą psycholog Julia Chomska i fizjoterapeuta Krystian Czekański.

Pierwszy raz w takim zgrupowaniu udział weźmie zawodnik pilskiego klubu. Dobre występy Arkadiusza Pawlaka w zawodach młodzieżowych, a także coraz lepsze wyniki w lidze nie zostały pominięte. Wychowanek Victorii ma nadzieję, że będzie to kolejny krok w jego karierze. – Bez wątpienia to zaszczyt być powołanym na takie zgrupowanie, ale jeszcze ważniejsze, by się tam dobrze pokazać. Spotkanie ze znanymi i cenionymi specjalistami z pewnością pomoże mi w osiąganiu lepszych wyników.

Młody żużlowiec nie ukrywa, że osiąga w tym sezonie dużo lepsze rezultaty nie tylko dzięki ciężkiej pracy, ale także dzięki pomocy Senatora Henryka Stokłosy. – Na wynik składają się dwa elementy – przygotowanie zawodnika i sprzęt. Bez dobrych motocykli nie byłbym w stanie się rozwijać. Mam teraz dobre zaplecze sprzętowe, co zawdzięczam głównie Senatorowi Henrykowi Stokłosie. Moje motocykle są na bieżąco remontowane, co jest w tym sporcie kluczowe. Klub zatrudnił doświadczonego mechanika – Pana Stnisława Hućko, który bardzo mi pomaga i zajmuje się silnikami. Ponadto mam ogromne wsparcie ojca i sponsorów, głównie Pana Karola Kwasta.

Program zgrupowania:

29.07.2014 – (wtorek)

godz. 13.30 – zbiórka powołanych uczestników zgrupowania na stadionie w Gnieźnie

godz. 14.30 – spotkanie organizacyjne z:

– Rafałem Dobruckim – trenerem

– Julią Chomską – psycholog

– Maciejem Polnym– przedstawicielem GKSŻ

godz.15.30 – zapoznanie z torem,

godz. 16.30 – sesja treningowa 2 min / 4 zawodników wg. nr. startowych.

godz. 17.00 – zawody

godz. 19.00 – omówienie zawodów

godz. 19.30 – kolacja

godz. 20.00 – spotkanie integracyjne

30.07.2014 (środa)

godz.9.30 – indywidualne sesje z psychologiem oraz trenerem

– analiza zawodów z zapisu video

– wykład – pogadanka.

godz.11.30 – praca ze sprzętem.

godz.13.00 – obiad

godz. 14.30 – zapoznanie z torem

godz. 15.30 – sesja treningowa 2 min / 4 zawodników wg. nr. startowych.

godz. 16.00 – zawody indywidualne

– wręczenie nagród

– podsumowanie zgrupowania

Robert Szłapak