Trwa rekrutacja do przedszkoli

Od 7 do 17 kwietnia trwa składanie wniosków wraz z załącznikami (dokumentami) do wybranego przedszkola. Rodzice dzieci mogą składać wniosek o przyjęcie do 3 wybranych przedszkoli. Na początku przedszkola przyjmowały deklaracje od rodziców o pozostaniu dzieci w tym samym przedszkolu. 8 maja zostaną podane do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do danego przedszkola.

– Najlepiej złożyć wniosek korzystając ze strony internetowej http://nabor.pcss.pl/pila. Trzeba wypełnić formularz potem go wydrukować i koniecznie zanieść do przedszkola pierwszego wyboru. Do wniosku należy dołączyć odpowiednie załączniki potwierdzające elementy, które dany kandydat posiada, spełniając kryteria ustawowe lub samorządowe. Jeśli kogoś 8 maja zabraknie na podanej liście, a będą jeszcze miejsca (z doświadczenia wiem, że one będą) odbędzie się druga tura w połowie czerwca – mówi Sebastian Dzikowski, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Pile.

Można również wypełnić wniosek w formie papierowej (formularze dostępne w przedszkolach).

Obecnie wolnych miejsc w pilskich przedszkolach jest 867, pozostałe miejsca zajęły dzieci, których rodzice wyrazili chęć kontynuacji w danym przedszkolu publicznym. Należy również pamiętać, że w naszym mieście działa klika przedszkoli niepublicznych.

Szczegółowe informacje dla rodziców znajdują się na stronie nabor.pcss.pl/pila/

(SE)

trwa_rekrutacja_do_przedszkoli10

trwa_rekrutacja_do_przedszkoli11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *