Trwa Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem

trwa_tydzien_pokrzywdzonych

W dniach od 18 do 24 lutego 2019 r. obchodzony jest w naszym kraju „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Patronem tego przedsięwzięcia jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Głównym celem tych działań jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwami.

„Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” w tym roku obchodzimy w dniach od 18 do 24 lutego. Akcja ma głównie charakter edukacyjny, a jednym z jej podstawowych celów ma być poinformowanie społeczeństwa o uprawnieniach, jakie przysługują osobom pokrzywdzonym oraz o istnieniu szerokiego kręgu podmiotów mogących udzielić im pomocy.

W organizację obchodów – poza Ministerstwem Sprawiedliwości – aktywnie włączyły się: Prokuratura Generalna, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Kuratorów, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych, Komenda Główna Straży Granicznej i Krajowa Rada Komornicza.

Wszystkie osoby, które zgłoszą się w tych dniach do pilskich policjantów będą mogły uzyskać profesjonalną pomoc, jak również poznać prawa jakie w obowiązującym porządku prawnym przysługują osobom pokrzywdzonym. Jednym z zamierzeń akcji jest uświadomienie pokrzywdzonym, że w trudnych dla siebie chwilach nie są sami. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zapraszają osoby pokrzywdzone przestępstwem na trwające cały tydzień konsultacje.

JP
KPP w Pile