Trwają Wakacje w Muzeum Okręgowym w Pile

7 i 8 lipca odbyły się pierwsze w tym roku wakacyjne zajęcia w muzeum organizowane z myślą o dzieciach. Wśród uczestników znalazły się osoby indywidualne jak i uczestnicy kolonii organizowanych przez Leader School oraz Helen Doron. Dzieci brały udział w zajęciach poświęconych tematyce książki.

Spotkanie rozpoczęło się na sali ekspozycyjnej, gdzie uczestnicy wysłuchali krótkiej opowieści, jak to w odległym średniowieczu książki spisywano ręcznie gęsim piórem, by później zastąpić je książką drukowaną. Na wystawie obejrzeli taką drukowaną księgę z XIX w. Po krótkim teoretycznym wstępie,  przyszedł czas na zabawę i praktykę w ogrodzie przy Muzeum. Na szczęście pogoda dopisał i pod gołą chmurkę dzieci zabawiły się w kalambury odgadując tytuły znanych książek dla dzieci, bajek i baśni. Kolejnym etapem było własnoręczne wykonanie notesików, ozdobienie ich okładek, ale znaleźli się i tacy, którzy zaczęli spisywać w wykonanych notesach różne historie, lub zbierać pamiątkowe podpisy od wszystkich uczestników warsztatów. Dla tych którzy, zadanie wykonali w tempie ekspresowym czekały jeszcze propozycje wykonania zakładki do książki oraz notesu w formie zabawnej świnki w kaloszach.

Ponieważ wakacje jeszcze trwają, oferta: „Wakacji w Muzeum” jest aktualna przez cały lipiec i sierpień. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, która przebiega w dwóch blokach tematycznych: „M jak Muzeum” (lipiec) oraz „Śladami wielkich odkrywców” (sierpień). Jak co roku jest to czas na świetną zabawę, nabywanie i szlifowanie nowych umiejętności manualnych oraz czas, w którym uczestnikom podrzuci się wiele nowych pomysłów na zajęcia plastyczne i ruchowe na świeżym powietrzu.

Zajęcia prowadzone są w godz. 10.30 – 12. 00
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy
Grupy kolonijne – terminy do uzgodnienia
Koszt każdego spotkania – 10 zł

Bliższe informacje na stronie internetowej: www.muzeum.pila.pl
oraz pod numerem telefonu: (67) 211-07-89
zapisy: mail: oswiata@muzeum.pila.pl, Tel.: (67) 211-07-89

Zapraszamy!
 
Maria Kuchta
Dział Upowszechniania
Muzeum Okręgowe w Pile

trwaja_wakacje_w_muzeum10

trwaja_wakacje_w_muzeum14 trwaja_wakacje_w_muzeum11 trwaja_wakacje_w_muzeum12 trwaja_wakacje_w_muzeum13

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *