Trwają zapisy na V Bieg Tropem Wilczym w Pile

1 marca 2020 roku odbędzie się już V edycja Biegu Tropem Wilczym w Pile. Jest to bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych, który organizowany jest w Polsce już po raz ósmy. W 2019 roku w Biegu wzięło udział ok. 75 000 uczestników z 365 miast: ok 300 miast-partnerów, 6 miast zagranicznych (Melbourne, Nowy Jork, Chicago, Sydney, Wiedeń, Wilno), 50 miast (w ramach biegów garnizonowych) oraz 7 misji wojskowych za granicą (Afganistan, Bośnia i Hercegowina, Irak, Kosowo, Łotwa, Republika Środkowoafrykańska, Rumunia), gdzie hołd Żołnierzom Wyklętym oddali nie tylko polscy żołnierzy, ale również żołnierze z  USA, Węgier, Danii, Ukrainy itd.

Poprzednie pilskie edycje odbywały się w lasku przy ulicy Mickiewicza w Pile i cieszyły się sporym zainteresowaniem. Ta edycja ma być wyjątkowa z kilku względów. Pierwszy raz organizatorzy poza Biegiem Głównym na 1963m włączyli zapisy również na Bieg Dodatkowy na dystansie 5km. Uczestnik zapisując się ma do wyboru jeden z tych dwóch dystansów. Specjalnie na V edycję cała impreza została przeniesiona nad Jezioro Piaszczyste, a co za tym idzie na biegaczy czeka całkiem nowa trasa. Zmiany nastąpiły przez duże zainteresowanie całym wydarzeniem. Jak mówią organizatorzy zaczęło brakować miejsca, a na trasie robiło się tłoczno. Przypomnijmy, że pierwsze edycje gromadziły około 400 osób, a ostatnia ponad 700 biegaczy. Pilscy Patrioci przygotowali 1000 pakietów startowych.

– Sporo zmian, ale rama całego wydarzenia się nie zmienia. Na mecie tradycyjnie będzie czekał pamiątkowy medal, a w pakiecie startowym każdy uczestnik bez względu czy pokona 1963m, czy 5km znajdzie pamiątkową koszulkę z wizerunkiem bohatera oraz gadżety patriotyczne. Warto dodać, że medal będzie jedną z trzech części. Gdy pokonamy 3 przyszłe edycję dopiero wtedy uda nam się go połączyć w całość. Myślę, że jest to dobra okazja by zaprosić nowe osoby, które jeszcze nie miały okazji wystartować w biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po biegu jak zawsze przygotujemy wojskową grochówkę oraz przeprowadzimy loterie fantową – zachęca Damian Jagła.

Zapisy ruszyły pod koniec listopada i na listę startową wpisało się już ponad 200 osób. Zachęcamy do zapisów już dzisiaj ponieważ tylko do 15 stycznia obowiązuje wpisowe w atrakcyjnej cenie 30 zł. Po tym terminie do 20 lutego wzrośnie do 40 zł, a w dniu wydawania pakietów oraz podczas imprezy (jeśli zostaną jeszcze wolne miejsca) wpisowe będzie kosztować 50 zł.

Zapisy online prowadzone są https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5296

Zapisy stacjonarne w Kolejowym Sklepie Sportowym na ul. Staromiejskiej w Pile.

Więcej informacji na stronie biegu https://www.facebook.com/biegtropemwilczymwpile/

Organizator
Pilscy Patrioci

trwaja_zapisy

trwaja_zapisy_02 trwaja_zapisy_03