Trzecia Droga gotowa na  Sejmik Województwa Wielkopolskiego

Społecznicy, pasjonaci i osoby zdecydowane na zmianę, którą Państwu proponują – tak można powiedzieć o kandydatach Trzeciej Drogi (Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe) do Sejmiku województwa Wielkopolskiego, których 9 marca 2024r.  przedstawili  w Pile na konferencji prasowej posłowie Krzysztof Paszyk i Adam Luboński. Silnej, gotowej do działania drużynie wsparcia udzielił również Jarosław Maciejewski , wicewojewoda wielkopolski.

 

– Chcemy tu na Placu Zwycięstwa w Pile zaprezentować mam nadzieję zwycięską  drużynę trzeciej Drogi do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Jak ważny to samorząd to  można zobaczyć  gdy się rozejrzymy po Pile i północnej Wielkopolsce np. nowa zmodernizowana linia kolejowa, nowe dworce łączące Piłę z Poznaniem, wiele dróg, szpital, czyli ważne ogniowo samorządowe. Ważne, że dzięki nowemu rządowi również duże środki z KPO i nowego budżetu unijnego będą płynąć do mieszkańców Piły i północnej Wielkopolski. Dlatego nie możemy pozwolić by do tego samorządu poszedł byle, kto. Nasza lista  to kandydaci, którzy nie idą  do samorządu wojewódzkiego uczyć się tam kompetencji tylko idą tam dzielić się swoimi kompetencjami zdobytymi w różnych obszarach  życia, dotychczasowej karierze. Jako Trzecia Droga liczymy na trzy mandaty – mówi Krzysztof Paszyk, poseł PSL.

 

Liderem listy został Tomasz Wojtiuk  z Jastrowia, radny Rady Powiatu Złotowskiego Przez ostatnie lata, jako Radny Powiatowy, ale również działacz społeczny, który dbał o rozwój północnej Wielkopolski.

 

– Dziękuję obecnym tu posłom za to, że zaufali mojej osobie, abym przewodził tej jakże silnej drużynie, która idzie zwarta i gotowa do wyborów do samorządu województwa wielkopolskiego. Gdy zostanę wybrany chcę reprezentować mieszkańców północnej Wielkopolski ich interesy, aby tutaj trafiały jak najwięcej środków finansowych  np. na remonty dróg. Zapraszamy do udziału w wyborach samorządowych 7 kwietnia 2024 r. – dodaje Tomasz Wojtiuk, lider listy Trzeciej Drogi.

 

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI – POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

  1. Tomasz Wojtiuk
  2. Małgorzata Bejma
  3. Piotr Jankowski
  4. Karolina Giczela
  5. Dorota Pawłowska
  6. Adam Kotiuszko
  7. Zbigniew Radzi
  8. Dariusz Wachowiak
  9. Małgorzata Najdek

 

Okręg nr 2 w wyborach do sejmiku woj. wielkopolskiego obejmuje powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, międzychodzki, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki oraz złotowski. W tym okręgu wybieranych jest 7 radnych. Łącznie w sejmiku województwa wielkopolskiego zasiada 39 radnych.

 

(SE)