Trzecia Droga przedstawiła liderów do Rady Miasta Piły i Rady Powiatu Pilskiego

„Bliżej mieszkańców” – pod takim hasłem idzie Trzecia Droga (Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050) w najbliższych wyborach do Rady Miasta Piły oraz do Rady Powiatu Pilskiego. Chcą oni budować porozumienie i dobrą współpracę miasta z powiatem. Jak już wiadomo od połowy lutego kandydatem Trzeciej Drogi na prezydenta Piły jest Adam Luboński, poseł Polski 2050 Szymona Hołowni.

 

29 lutego w Hangarze Samolotowym Aeroklubu Ziemi Pilskiej zaprezentowano osoby otwierające listę Trzeciej Drogi do Rady Miasta Piły i Rady Powiatu Pilskiego. Na pełne listy i program mieszkańcy muszą jeszcze chwilę poczekać. Natomiast wiemy, że na listach  są ludzie, którzy są najbliżej lokalnej społeczności i  są w stanie wspierać w sprawach najważniejszych w lokalnym samorządzie. Wśród kandydatów znaleźli się tacy, dla których samorząd to nie pierwszyzna, np. były radny miasta Piły, poseł Błażej Parda, była wieloletnia wójt Miasteczka Krajeńskiego Małgorzata Włodarczyk, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Kaczory Stefan Kowal, czy były wicestarosta pilski Jan Marek Pikulik, ale też zupełnie nowe osoby stawiające dopiero pierwsze kroki w lokalnej polityce.

 

– To jest mieszanka, jak tutaj kolega powiedział młodości i doświadczenia, ale ja bym powiedział, że to mieszkanka przede wszystkim świeżości z doświadczeniem samorządowym, jak również doświadczeniem parlamentarnym. Są to osoby, które pochodzą z różnych środowisk społecznych, pedagodzy, byli żołnierze zawodowi, byli funkcjonariusze policji, osoby związane ze służbą zdrowia, sportu, administracją samorządową, przedsiębiorcy, społecznicy. Do tych wyborów idziemy z hasłem „Bliżej mieszkańców”. Dla nas są bardzo ważne konsultacje społeczne, które muszą opierać się na głębokim przede wszystkim zrozumieniu potrzeb lokalnej społeczności. My wszyscy chcemy budować wspólnotę opartą na wzajemnym szacunku, współpracy, solidarności, którego brakuje tutaj w powiecie i mieście – mówi kandydat na prezydenta Piły Adam Luboński.

 

– Jako były kandydat na Prezydenta Piły wiem, że nie muszę ponownie startować na ten urząd, ponieważ mamy bardzo dobrego i mocnego kandydata, posła Adama Lubońskiego, na którego warto zagłosować. Ja natomiast osobiście podjąłem się innego zadania, które polegać będzie na współpracy w powiecie z miastem, stąd też mój start z osiedla Górne, Staszyce, Motylewo. Mam doświadczenie w Radzie Miasta Piły i w Sejmie i chciałbym na tym gruncie lokalnym je wykorzystać. Zachęcam, aby wszyscy poszli w kwietniu  na wybory – mówi były poseł Błażej Parda.

 

Do Rady Miasta Piły „jedynkami” Trzeciej Drogi są: Maria Zawalniak (okręg 1), Grzegorz Wcisło (okręg 2), Rafał Kniecicki (okręg 3), Mariusz Semeniuk (okręg 4). Do Rady Powiatu: Daria Lubońska (okręg 1), Błażej Parda (okręg 2), Mariusz Małachowski (okręg 3).

 

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Druga tura – jeśli będzie potrzebna – odbędzie się dwa tygodnie później.

 

Zapis video z konferencji prasowej : https://fb.watch/qxitvSy5O6/

 

(SE)