Trzy miesiące aresztu za kolejne włamanie

trzy_mce_aresztu

Funkcjonariusze pilskiej jednostki zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów spożywczych na terenie miasta Piły. Mężczyzna usłyszał zarzuty, a w związku z popełnionymi przez niego wcześniej przestępstwami najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W ubiegły piątek, w godzinach nocnych 23-letni mężczyzna dokonał włamania do jednego ze sklepów znajdujących się w centrum Piły. Sprawca dostając się do środka wybił szybę, czym wyrządził strarty w wysokości 350zł na szkodę właścicieli. Ponadto kiedy był wewnątrz sklepu zabrał znajdujące się tam pieniądze w kwocie 300zł oraz butelkę alkoholu.

Policjanci pionu kryminalnego już następnego dnia zatrzymali sprawcę. Okazał się nim mieszkaniec gminy Krajenka, który był już znany funkcjonariuszom. 23-letni mężczyzna miał na swoim koncie kilka podobnych przestępstw, za które został objęty dozorem policyjnym.

W związku z tym, iż mężczyzna nie stosował się do wolnościowego środka zapobiegawczego i nie zgłaszał się na dozór policyjny oraz popełnił kolejne przestępstwo Sąd Rejonowy w Pile na wniosek pilskich funkcjonariuszy oraz Prokuratury Rejonowej w Pile zadecydował, że mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

sierż. Wojciech Zeszot
KPP w Pile