Trzy pytania do Prezydenta, październik 2018

glowski_net

 

Wiesława z Koszyc: Kiedyś pani radna Zdzisława Karpińska mówiła o potrzebie utworzenia linii autobusowej z Koszyc na Podlasie. My mieszkańcy korzystający z komunikacji miejskiej chcielibyśmy wiedzieć, czy jest szansa na takie rozwiązanie?

– Rzeczywiście ten pomysł wracał w tym roku do mnie kilkukrotnie. Dlatego spotykaliśmy się z moimi zastępcami, panią Skarbnik, prezesem MZK by znaleźć najlepsze rozwiązanie. Od stycznia 2019 r. zacznie kursować nowa linia. Szczegóły podamy niebawem.

Danuta P.: Na jakim etapie jest sprawa pilskiego schroniska i przejęcie go przez Urząd?

– Zgodnie z wcześniejszymi założeniami prowadzimy rozmowy z wszystkimi podmiotami. Niebawem ogłosimy pozytywne informacje.

Justyna Grzeszczak: Witam Panie Prezydencie. Nurtuje mnie pytanie czy w Pile nie ma mieszkań by oddać potrzebującym? Wiem, że dużo rodzin z dziećmi oczekuje na przydział, a zbliżają się wybory samorządowe. Jak to będzie wyglądać w przyszłości? Sama z dziećmi (w tym jedno niepełnosprawne) czekam na przydział lokalu mieszkalnego.

– Wnioski osób znajdujących się w szczególnej sytuacji, dla których potrzeba udzielenia pomocy mieszkaniowej poparta jest stosowną opinią Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile (ewentualnie również opinią lekarską, kuratora sądowego lub innej instytucji) są rozpatrywane w trybie indywidualnym przez Prezydenta Miasta Piły. Ponadto, na bieżąco, Wydział Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Miasta Piły proponuje wnioskodawcom (zgodnie z kolejnością wpływu wniosków o przydział mieszkania komunalnego do Urzędu Miasta) mieszkania do remontu lokatorskiego na koszt własny.