Trzy udane imprezy lekkoatletów pilskiej Gwdy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” bardzo udanie startowali w ostatni weekend sierpnia w trzech imprezach tj. w Luksemburgu, Białogardzie i Poznaniu. Czołówka lekkoatletów europejskich testowała swoją formę podczas  Międzynarodowego Mityngu w Luksemburgu. Do tych zawodów została zaproszona dwójka czołowych lekkoatletów „Gwdy” Sandra Szpott i Adrian Wyrzykiewicz.

Tegoroczna medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski na 10 km Sandra tym razem pobiegła na 1500 m, natomiast aktualny członek kadry seniorów Adrian wystartował na dystansie 800 m. Sandra w swoim biegu na 1500 m zajęła wysokie czwarte miejsce z dobrym wynikiem 4:34,26, natomiast Adrian  na 800 m w swoim biegu był trzeci, Łącznie zajął ósmą pozycję z rezultatem 1:53,35.

Podczas Wieczornego Mityngu w Białogardzie, dwa zwycięstwa odnieśli, tegoroczny dwukrotny mistrz Polski juniorów Arkadiusz Drozdowicz, który zdecydowanie zwyciężył w chodzie na 3000 m w świetnym czasie 12:21,55, co jest jego nowym rekordem życiowym. Zawodnik ten bardzo solidnie przygotowuje się do wywalczenia w tym sezonie, trzeciego złotego medalu. Taką okazję będzie miał podczas Mistrzostw Polski Juniorów na 20 km, które odbędą się podczas Międzynarodowego Kryterium o Puchar Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, pod koniec sierpnia.

Asprujący do medalu na Ogólnopolsiej Olimpiadzie Młodzieży, Miłosz Szmyt zajął drugie miejsce na tym dystansie, również z rekordem życiowym  14:17,00. Dobrze też zaprezentował się utalentowany 15-letni Piotr Konek, który na tym samym dystansie uzyskał rezultat 15:40,20. Przypominamy, że wiosną Piotr wywalczył już srebrny medal podczas  Mistrzostw Wielkopolski Młodzików.

Drugie zwycięstwo w Mityngu w Białogardzie w biegu na 1500 m wywalczył 18-letni junior „Gwdy” Jan Poczewski, uzyskując wartościowy rezultat 4:04,19, co jest jego nowym rekordem życiowym. Drugą i trzecią lokatę w Mityngu zajęła Agata Trzaskalska, uzyskując odpowiednio na 100ppł i na 200 m rezultaty 15,14 i 26,53. Aktualny halowy mistrz Polski juniorów młodszych, 16-letni Dawid Borowik w ramach przygotowań do Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Warszawie, tym razem  wystartował na 100 m uzyskując rezultat 11,56. Na skróconych dystansach biegali również pozostali finaliści OOM. Płotkarz na 400 ppl Krystian Wojciechowski wystartował na 100m (11,89) i 200 m (23,83), Filip Dziuba na 400 m (55,19), długodystansowcy  Mieszko Tobera na 400 m (56,10) i Mateusz Fąs na 400 m (56,86). Dobrze w tych zawodach zaprezentowali się również: 15-letnia młodziczka Hanna Krajewska na 800 m (2:27,59) i junior, skoczek w dal Jakub Lewandowski tym razem w biegu na 100 m – (11,84).

W Poznaniu inny finalista OOM Jakub Kaczmarek bardzo dobrze zaprezentował się podczas Mityngu w biegu na 200 m, poprawiając rekord życiowy na 23,43.

Za kilka dni 8-osobowa grupa lekkoatletów „Gwdy” wyjeżdża  do Warszawy na finały  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Do tej wielkiej imprezy zakwalifikowali się: Dawid Borowik- 400m i 4×400, Krystian Wojciechowski – 400ppł i 4×400, Mieszko Tobera – 3000m, Mateusz Fąs – 2000 prz., Radosław Sójka – chód 10.000 m, Miłosz Szmyt- chód 10.000 m, Jakub Kaczmarek – 4×400, Filip Dziuba -4×400.