Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozstrzygnięty

29 sierpnia na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego przy ul. Dąbrowskiego w Pile odbył się Finał I Wakacyjnego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym o Puchar Prezydenta Miasta Piły.

Tego dnia do rywalizacji o miano najlepszego przystąpiło osiemnaścioro młodych zawodników, którzy okazali się najlepsi w przeprowadzonych wcześniej półfinałach. Po rozegraniu czterech konkurencji najlepszym uczestnikiem pierwszej edycji imprezy okazał się Adrian Kownacki. Drugie miejsce zajął Mateusz Strzelczyk, a trzecie Monika Pyt.  Nagrodami dla najlepszej trójki oprócz pucharów i medali były rowery ufundowane przez sponsorów imprezy, a dla pozostałych pamiątkowe medale i dyplomy. Podczas finałowego turnieju nastąpiło również uroczyste otwarcie Rowerowej Akademii Przedszkolaka.

– Bardzo sprawnie, bardzo miło i sympatycznie przebiegły półfinały i finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nie wiedziałem, że dzieci w wieku dziewięciu, dziesięciu lat potrafią tak skutecznie udzielać pierwszej pomocy, tym bardziej że niektóre potrafiły jakby reanimować cały fantom, który był używany do pierwszej pomocy. Uważam, że jak na czas wakacji dzieci naprawdę bardzo dużo czasu poświęciły na to, żeby nauczyć się i przygotować, i to nie był to czas zmarnowany. Każdego dnia na tym obiekcie pojawia się 100 do 150 dzieci. Według moich obliczeń od początku funkcjonowania miasteczka, to jest od 26 maja 2014 r. odwiedziło je ok. 4 tys. ludzi nie tylko z Piły i powiatu pilskiego, ale również z powiatów sąsiednich – mówi Wojciech Nosek, komendant Straży Miejskiej w Pile.

Rowerowa Akademii Przedszkolaka to nowa inicjatywa Miasteczka Ruchu Drogowego, która rusza już od 1 września.

– Mając do dyspozycji 16 chodzików, chcemy aby czterolatki przygotować do poruszania się po mieście. Im więcej takich zajęć będzie, tym nasze dzieci będą bezpieczniejsze. Jeżeli możemy przy tym zademonstrować pewne umiejętności, jeżeli strażnicy miejscy mający, wykształcenie pedagogiczne i robią to profesjonalnie, potrafią nauczyć przepisów ruchu drogowego, to każde dziecko w tym wieku zapamięta to na całe życie – dodaje Wojciech Nosek.

Miasteczko Ruchu Drogowego usytuowane przy ul. Dąbrowskiego w Pile ma pełnić funkcję edukacyjną oraz profilaktyczną w stosunku do dzieci i młodzieży w zakresie podstaw zasad ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem osób przemieszczających się rowerami. Funkcjonuje ono w okresie od 2 marca do 31 października: 8.00 – 20.00, a od 1 listopada do 1 marca: 8.00 – 16.00. W soboty i w niedziele Miasteczko Ruchu Drogowego jest otwarte w godz. 8.00 – 16.00 na potrzeby mieszkańców z możliwością realizacji zajęć na rzecz grup zorganizowanych.

Sebastian Daukszewicz

turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu10

turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu44 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu11 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu12 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu13 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu14 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu15 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu16 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu17 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu18 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu19 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu20 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu21 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu22 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu23 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu24 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu25 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu26 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu27 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu28 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu29 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu30 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu31 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu32 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu33 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu34 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu35 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu36 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu37 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu38 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu39 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu40 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu41 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu42 turniej_bezpieczenstwa_w_ruchu43