Turniej Klas Policyjnych – już w poniedziałek!

Szkoła Policji w Pile oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile już po raz siódmy organizują Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych, który odbędzie się w dniach 1 – 2 czerwca br. w pilskiej Szkole Policji.

Turniej organizowany jest pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji – nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego, Starosty Pilskiego – Franciszka Tamasa, Prezydenta Miasta Piły – dr. Piotra Głowskiego oraz NSZZ Policjantów przy Szkole Policji w Pile.

Turniej jest autorskim pomysłem pilskiej Szkoły Policji, i ma służyć upowszechnianiu wiedzy na temat bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz integracji młodzieży klas „policyjnych”. Jest on także okazją do spotkania dyrektorów szkół, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym, w celu wymiany dobrych praktyk.

Z dniem 16 stycznia br. zakończony został etap przyjmowania zgłoszeń do ww. Turnieju. Z uwagi na to, że do Szkoły Policji w Pile napłynęło 67 zgłoszeń, a według postanowień Regulaminu Turnieju może w nim wziąć udział maksymalnie 25 reprezentacji, drużyny biorące udział w Turnieju wyłonione zostały w drodze eliminacji, w oparciu o test wiedzy. Eliminacje przeprowadzono jednocześnie, w dniu 4 marca, w trzech jednostkach organizacyjnych Policji:  Szkole Policji w Pile, Szkole Policji w Katowicach oraz Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W ich wyniku do Turnieju zakwalifikowanych zostało 25 szkół (w tym współorganizator oraz szkoły, które zajęły miejsca od pierwszego do trzeciego w poprzedniej edycji) z terenu całej Polski. W finale Szkołę Policji w Pile odwiedzą reprezentacje z: Białego Boru, Bujn, Czarnkowa, Jarocina, Katowic, Komornicy (Serock), Kościerzyny, Malborka, Marcinkowic, Nowogardu, Ostrołęki, Piechowic, Płońska, Poznania, Prószkowa (koło Opola), Radomia, Radoryża Smolanego, Słupska, Suwałk, Środy Wielkopolskiej, Wojsławic i Żor.

W VII edycji Turnieju rozegrane zostaną następujące konkurencje:
– sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji,
– test sprawności fizycznej (tor przeszkód),
– test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy,
– test umiejętności strzeleckich.

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji zostaną wyłonieni zwycięzcy klasyfikacji drużynowej i indywidualnej, na których czekają cenne nagrody.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zeszłorocznej edycji Turnieju.

Anna Fons

turniej klas policyjnych10

turniej klas policyjnych18 turniej klas policyjnych11 turniej klas policyjnych12 turniej klas policyjnych13 turniej klas policyjnych14 turniej klas policyjnych15 turniej klas policyjnych16 turniej klas policyjnych17

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *