Turniej Klas Policyjnych – już wkrótce!

Szkoła Policji w Pile oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile już po raz siódmy organizują Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych, który odbędzie się w dniach 1 – 2 czerwca br. w pilskiej Szkole Policji.

Turniej organizowany jest pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji – nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego, Starosty Pilskiego – Franciszka Tamasa, Prezydenta Miasta Piły – dr. Piotra Głowskiego oraz NSZZ Policjantów przy Szkole Policji w Pile.

Turniej jest autorskim pomysłem pilskiej Szkoły Policji, i ma służyć upowszechnianiu wiedzy na temat bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz integracji młodzieży klas „policyjnych”. Jest on także okazją do spotkania dyrektorów szkół, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym, w celu wymiany dobrych praktyk.

Z dniem 16 stycznia br. zakończony został etap przyjmowania zgłoszeń do ww. Turnieju. Z uwagi na to, że do Szkoły Policji w Pile napłynęło 67 zgłoszeń, a według postanowień Regulaminu Turnieju może w nim wziąć udział maksymalnie 25 reprezentacji, drużyny biorące udział w Turnieju wyłonione zostały w drodze eliminacji, w oparciu o test wiedzy. Eliminacje przeprowadzono jednocześnie, w dniu 4 marca, w trzech jednostkach organizacyjnych Policji: Szkole Policji w Pile, Szkole Policji w Katowicach oraz Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W ich wyniku do Turnieju zakwalifikowanych zostało 25 szkół (w tym współorganizator oraz szkoły, które zajęły miejsca od pierwszego do trzeciego w poprzedniej edycji) z terenu całej Polski. W finale Szkołę Policji w Pile odwiedzą reprezentacje z: Białego Boru, Bujn, Czarnkowa, Jarocina, Katowic, Komornicy (Serock), Kościerzyny, Malborka, Marcinkowic, Nowogardu, Ostrołęki, Piechowic, Płońska, Poznania, Prószkowa (koło Opola), Radomia, Radoryża Smolanego, Słupska, Suwałk, Środy Wielkopolskiej, Wojsławic i Żor.

W VII edycji Turnieju rozegrane zostaną następujące konkurencje:
•    sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji,
•    test sprawności fizycznej (tor przeszkód),
•    test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy,
•    test umiejętności strzeleckich.

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji zostaną wyłonieni zwycięzcy klasyfikacji drużynowej i indywidualnej, na których czekają cenne nagrody.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zeszłorocznej edycji Turnieju.

Anna Fons

turniej_klas_policyjnych10

turniej_klas_policyjnych18 turniej_klas_policyjnych11 turniej_klas_policyjnych12 turniej_klas_policyjnych13 turniej_klas_policyjnych14 turniej_klas_policyjnych15 turniej_klas_policyjnych16 turniej_klas_policyjnych17

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *