Turniej pożegnalny Piotra Śwista już 8 października w Pile

turniej_pozegnalny_swista

W sobotę, 8 października, swoją przygodę z żużlowym ściganiem, pożegnalnym turniejem zakończy Piotr Świst. Kapitan Polonii na swój turniej w Pile zaprosił między innymi Bartka Zmarzlika, Jarosława Hampela, Piotra i Przemysława Pawlickich, Macieja Janowskiego i Grzegorza Walaska. Turniej zaplanowano na godzinę 17:00.

Turniej Pożegnalny Piotra Śwista będzie ostatnią imprezą żużlową sezonu 2016 w Pile. Kapitan Polonii decyzję o zakończeniu kariery podjął po udanym sezonie Nice PLŻ, w którym uzyskał średnią biegopunktową 1,837, a zespół zajął wysokie piąte miejsce w lidze. Kibice decyzję Piotra poznali podczas meczu z Orłem Łódź w Pile, był to jego ostatni ligowy pojedynek na naszym owalu. Jednocześnie zapowiedział, że na koniec kariery odbędzie się turniej, na który zaprosi kolegów z toru.

Udział w turnieju w Pile potwierdzili już Jarosław Hampel, Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Kacper Gomólski, Grzegorz Walasek i bracia Pawliccy. Niestety pod znakiem zapytania stoi występ dwójki klubowych kolegów Piotra. Michał Szczepaniak leczy złamane żebro, z którym startował w ostatnich spotkaniach ligowych, a Norbert Kościuch w zawodach rozegranych w Szwecji nabawił się kontuzji nadgarstka, który na sześć tygodni został usztywniony opatrunkiem. Na torze zobaczymy jednak zwycięzcę pilskiej rundy Nice Cup – Arkadiusza Pawlaka.

Turniej, który odbędzie się 8 października zaplanowano na godzinę 17:00. Legendę Polskiego żużla będziemy więc żegnać w blasku jupiterów. Ceny biletów na zawody ustalono na 20 zł – normalny i 12 zł – ulgowy.

Źródło: Polonia Piła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *