Turystycznie uczcili wyzwolenie Piły

Pilski Klub Kajakowy PTTK GWDA w Pile od lat organizuje imprezę pod przekorną nazwą „Spływ Wyzwolenia”. Odbywa się on w okolicach 14 lutego, aby uczcić powrót Piły w granice Polski po 173 latach zaborów. Od paru lat dołączyli do nich rowerzyści i piechurzy pod wspólną nazwą „Rajd Zimowy”.

W tym roku w lekko mroźny poranek ruszyło na trasy ok. 70 osób. Piechurzy – pociągiem do Kaliny, rowerzyści przez Dziembówko, a kajakarze tradycyjnie Gwdą – wszyscy spotkali się przy cmentarzach wojennych w Leszkowie. Tam – chwila zadumy, znicze przy cmentarnych pomnikach i pyszna pomidorówka z termosów. Kajakarze popłynęli jeszcze dalej do Motylewa, a pozostali udali się do Piły.

Dobrze było się spotkać w plenerze, traktując to wyjście jako preludium do tegorocznej aktywności. A na wielkie rozpoczęcie sezonu turystycznego zapraszamy 19 marca na wielodyscyplinowy rajd Wiosenne Przebudzenie, z metą na Pilskiej Wyspie.

Joanna Piotrowska
PTTK Piła

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA turystycznie_uczcili01 turystycznie_uczcili02 turystycznie_uczcili03 turystycznie_uczcili04 turystycznie_uczcili05 turystycznie_uczcili06 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *