Twierdza Piła obroniona

Zwycięstwem gospodarzy 51:39 zakończył się pojedynek Polonii Piła z Polonią Bydgoszcz. Zawodnikiem meczu był Wadim Tarasienko, zdobywca 12 punktów i 2 bonusów.

Niedzielnego popołudnia, już po raz 3 w tym roku, na stadionie przy ul. Bydgoskiej zebrały się tłumy kibiców, pragnących oglądać kolejne zwycięstwo pilskiej Polonii. Tym razem rywalem żółto-czerwono-zielonych była imienniczka z Bydgoszczy, która przeżywa bardzo trudne chwile. Mimo to, goście znad Brdy nie zamierzali tanio sprzedawać skóry.

Od początku spotkanie układało się po myśli podopiecznych Janusza Michaelisa i Tomasza Żentkowskiego. Jak zawsze w bardzo dobrej dyspozycji był duet Michał Szczepaniak – Norbert Kościuch. Krajowi liderzy naszej drużyny pewnie wygrywali kolejne biegi, dokładając wiele cennych punktów. Z bardzo dobrej strony pokazywał się również Wadim Tarasienko, który zaledwie raz musiał oglądać plecy rywala. Momentami wydawało się, że jego kolega z pary – Bjarne Pedersen jest przez niego prowadzony, a to przecież znakomity Duńczyk jest nie tylko bardziej utytułowany, ale i 16 lat starszy. Przyzwoite zawody zanotował także Patryk Dolny, lecz w jego przypadku brakowało walki na dystansie. Solidnie zaprezentował się także Arkadiusz Pawlak, a Kacper Grzegorczyk o swoim pierwszym meczu w sezonie wolałby zapomnieć.

Wśród gości najlepiej zaprezentowała się dwójka Rosjan – Andrei Kudriashov i Viktor Kułakov. Obaj byli bardzo szybcy i zdołali zanotować dwucyfrowe wyniki. Solidne zawody zanotował także Oskar Ajtner Gollob, który dobre biegi przeplatał gorszymi. Najwięcej radości pilskim kibicom sprawiło jednak oglądanie na torze Jacka Golloba, który po wielu latach znów miał okazję ścigać się na stadionie przy Bydgoskiej. Co prawda zapisał na swoim koncie zaledwie jeden punkt, lecz było to mniej istotne od samego powrotu.

Już w najbliższą niedzielę Pilan czeka bardzo ciężki mecz w Krakowie, a następnie „spotkanie sezonu” z Lokomotivem Daugavpils na swoim torze.

Dawid Gruntkowski
Fot. Sebastian Daukszewicz

twierdza_pila00

twierdza_pila48 twierdza_pila01 twierdza_pila02 twierdza_pila03 twierdza_pila04 twierdza_pila05 twierdza_pila06 twierdza_pila07 twierdza_pila08 twierdza_pila09 twierdza_pila10 twierdza_pila11 twierdza_pila12 twierdza_pila13 twierdza_pila14 twierdza_pila15 twierdza_pila16 twierdza_pila17 twierdza_pila18 twierdza_pila19 twierdza_pila20 twierdza_pila21 twierdza_pila22 twierdza_pila23 twierdza_pila24 twierdza_pila25 twierdza_pila26 twierdza_pila27 twierdza_pila28 twierdza_pila29 twierdza_pila30 twierdza_pila31 twierdza_pila32 twierdza_pila33 twierdza_pila34 twierdza_pila35 twierdza_pila36 twierdza_pila37 twierdza_pila38 twierdza_pila39 twierdza_pila40 twierdza_pila41 twierdza_pila42 twierdza_pila43 twierdza_pila44 twierdza_pila45 twierdza_pila46 twierdza_pila47

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *