Tydzień bezpieczeństwa z sierżantem PYRKIEM | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Tydzień bezpieczeństwa z sierżantem PYRKIEM

  Policjanci w ramach „Tygodnia bezpieczeństwa” spotykali się z dziećmi w przedszkolach i szkołach na terenie powiatu pilskiego. Podczas wizyt promowali zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ich działania wspierał sierżant Pyrek – maskotka wielopolskiej Policji.

  Od początku roku szkolnego mundurowi w ramach realizacji programu profilaktycznego ,,Bezpiecznie to wiedzieć i znać”, spotykają się z uczniami szkół podstawowych oraz przedszkoli, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Podczas wizyt w placówkach oświatowych omawiają podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i radzą jak unikać niebezpieczeństw, na które narażone są dzieci, które pokonują codziennie drogę do szkoły, przedszkola oraz domu. Zajęcia są okazją do przypomnienia numerów alarmowych, zasad przechodzenia przez ulicę oraz poruszania się po drodze. W spotkaniach z dziećmi uczestniczy również sierżant Pyrek, którego odwiedziny wywołują ogromną radość na twarzach dzieci.

  W ramach cyklicznych spotkań z najmłodszymi policjanci tłumaczyli również dzieciom jak ważne jest używanie odblasków. Każdy maluch musi mieć świadomość, że przypięcie ich do odzieży czy plecaka wpływa na poprawę widoczności pieszych, szczególnie podczas szarych jesiennych dni.

  W trosce o bezpieczeństwo uczniów, przez cały okres roku szkolnego policjanci prowadzić będą stałą i systematyczną pracę z dziećmi ukierunkowaną głównie na profilaktykę najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

  KPP w Pile

  tydzien_bezpieczenstwa00

  tydzien_bezpieczenstwa06 tydzien_bezpieczenstwa01 tydzien_bezpieczenstwa02 tydzien_bezpieczenstwa03 tydzien_bezpieczenstwa04 tydzien_bezpieczenstwa05