Tymczasowy areszt za liczne przestępstwa

Mieszkaniec gminy Lipka z oddziału szpitalnego trafił do aresztu, gdzie spędzi kolejne miesiące i oczekiwać będzie na rozprawę. W ostatnim czasie dopuścił się licznych przestępstw na terenie gminy Zakrzewo i Lipka. Decyzją Sądu trafił do aresztu na 3 miesiące.

 

Pierwsze interwencje z 37-letnim mieszkańcem gm. Lipka funkcjonariusze złotowskiej jednostki przeprowadzali w kwietniu tego roku. Mężczyzna w nocy na terenie Zakrzewa, kierując pojazdem osobowym pod wpływem narkotyków zjechał z drogi i zatrzymał się w przydrożnym rowie. Uszkodził przy tym oznakowanie oraz barierę energochłonną, a następnie przed przybyciem służb oddalił się z miejsca zdarzenia. Tej samej nocy przemieszczając się po miejscowości dopuścił się szeregu przestępstw takich jak zniszczenie mienia, naruszenie miru domowego. Groził napotkanym osobom, spowodował uszczerbek na zdrowiu, a także dopuścił się rozboju. Wszelkie informacje przekazywane przez zgłaszających wskazywały na to, że zachowanie mężczyzny może być spowodowane zażyciem narkotyków.

 

Po zatrzymaniu 37-letni mieszkaniec gminy Lipka usłyszał łącznie kilka zarzutów, a z uwagi na swój stan zdrowia, został przekazany pod opiekę lekarzy ze złotowskiego szpitala.

 

Kolejna interwencja z tym samym mężczyzną miała miejsce w maju i dotyczyła kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków zabronionych. Ponad to w trakcie czynności okazało się, że 37-latek posiadał przy sobie narkotyki. Ponownie został zatrzymany i usłyszał zarzuty posiadania środków psychotropowych oraz kierowania pojazdem mechanicznym pod ich wpływem. Tak jak za pierwszym razem po wykonanych czynnościach decyzją lekarza mężczyzna skierowany został na szpitalny oddział.

 

Na podstawie zebranych przez policjantów dowodów prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego, do którego Sąd się przychylił. Mieszkaniec gm. Lipka z oddziału szpitalnego trafił do aresztu, gdzie spędzi kolejne miesiące i oczekiwać będzie na dalsze decyzje i rozprawę.

 

asp. Damian Pachuc

KPP Zlotów