Uczcili pamięć tych, którzy zginęli

W sobotę, 1 września 2018 roku w Wyrzysku, odbyło się uroczyste złożenie wiązanek i zapalenie zniczy pod pomnikiem zamordowanych przez Hitlerowców w listopadzie 1939 roku mieszkańców Wyrzyska i okolic.

W ten sposób w dniu 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej uczczono pamięć tych, którzy zginęli w czasie działań wojennych. W uroczystości, która rozpoczęła się w samo południe, udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, szkół, organizacji i stowarzyszeń oraz mieszkańcy Gminy Wyrzysk.

– Dobrze, że tu jesteśmy, bo kultywowanie pamięci o wydarzeniach z kart historii jest naszą powinnością i obowiązkiem. Obecność państwa jest również pięknym akcentem naszego patriotyzmu – mówił w swoim wystąpieniu zastępca Burmistrza Wyrzyska Tadeusz Perliński.

Po złożeniu wiązanek i zapaleniu zniczy pod pomnikiem przyszedł czas na występ solistek Wyrzyskiego Chóru Canto, które zaśpiewały kilka pieśni patriotycznych. Całość zakończyło wspólne odśpiewanie „Roty”.

UM w Wyrzysku

uczcili_pamiec00

uczcili_pamiec21 uczcili_pamiec01 uczcili_pamiec02 uczcili_pamiec03 uczcili_pamiec04 uczcili_pamiec05 uczcili_pamiec06 uczcili_pamiec07 uczcili_pamiec08 uczcili_pamiec09 uczcili_pamiec10 uczcili_pamiec11 uczcili_pamiec12 uczcili_pamiec13 uczcili_pamiec14 uczcili_pamiec15 uczcili_pamiec16 uczcili_pamiec17 uczcili_pamiec18 uczcili_pamiec19 uczcili_pamiec20