Uczestnicy Mistrzostw Świata w Tańcu Towarzyskim na spotkaniu w Starostwie

Uczestnicy_Mistrzostw

Pilska para sportowego tańca towarzyskiego Oliwia Drożdż i Kacper Czajka reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata w Japonii. Ich wyjazd możliwy był m.in. dzięki wsparciu Powiatu Pilskiego. W środę, 20 lipca, młodzi tancerze, wraz z trenerem i prezesem Uczniowskiego Klubu Sportowego „Iskra” Piła, spotkali się z przedstawicielami Zarządu Powiatu w Pile – starostą pilskim Eligiuszem Komarowskim, wicestarostą Stefanem Piechockim i Przemysławem Pochylskim, etatowym członkiem zarządu.

Oliwia i Kacper to utytułowana para sportowego tańca towarzyskiego, która trenuje w UKS „Iskra” przy Młodzieżowym Domu Kultury w Pile od ponad dziesięciu lat. Są wielokrotnymi mistrzami Polski i zdobywcami trzeciego miejsca na Mistrzostwach Świata w 2014 roku w Rydze. Udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Japonii był dla nich kolejnym wyzwaniem, a zarazem dużym wyróżnieniem.

– Parkietowe spotkanie z najlepszymi parami świata zawsze budzą nowe aspiracje oraz uczą pokory – mówi Zbigniew Sabik, prezes UKS „Iskra” Piła – Oliwia i Kacper, na siedemdziesiąt par uplasowali się w połowie stawki, i to cieszy, chociaż pozostawia nutkę niedosytu. Ale tak bywa w sporcie. Z ich występów jesteśmy jednak zadowoleni, ponieważ oboje są bogatsi o nowe doświadczenia, które przydadzą się im w przyszłości. Chcielibyśmy też podziękować wszystkim tym, dzięki którym Oliwia i Kacper – jako reprezentanci Polski, Powiatu Pilskiego i Piły – mogli być na tych Mistrzostwach.

Za wsparcie finansowe wyjazdu do Japonii zarząd UKS „Iskra” dziękuje Zakładom Mięsnym Henryka Stokłosy w Śmiłowie, Starostwu Powiatowemu w Pile oraz Urzędowi Miasta Piły.

Agnieszka Matusiak
Starostwo Powiatowe w Pile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *