Uczniowie dali wspaniały przykład!

To było jak pospolite ruszenie. Ponad czterystu uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, działających na terenie Piły, Wyrzyska i Łobżenicy odpowiedziało na apel starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego i wzięło udział w tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2016”.

Wydarzeniu przyświecało hasło: „Podaj dalej… Drugie życie odpadów”. Na naszym gruncie akcję od A do Z przygotował Powiat Pilski wraz z podległymi mu placówkami oświatowymi.

Młodzież, uzbrojona w różnokolorowe worki, rękawice ochronne oraz pamiątkowe plakietki, sprzątała ustalone wcześniej rewiry w piątek, 16 września. – Pamiętajcie, że do żółtych worków wrzucamy tworzywa sztuczne, do zielonych szkło, do niebieskich papier, a do brązowych pozostałe odpadki – przypominał swoim uczniom Marek Święszkowski, dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile.

Chwilę później trzy klasy z pilskiej „Nafty” zabrały się do pracy, zwracając baczną uwagę na segregację odpadów. W centrum zebrano kilka worków. Dla porównania, na terenie sprzątanym przez uczniów z pilskiego „Mechanika”, było ich znacznie więcej. Nastolatki wybrali się na sąsiadujące z ich placówką „stawki”. Niestety, jeszcze raz okazało się, że tam, gdzie więcej jest drzew, tam można odszukać więcej śmieci. Dziesiątki znalezionych butelek niemal rozrywały solidne opakowania. Dwóch uczniów trafiło nawet na… fragmenty zardzewiałej taczki!

Uczniowie dali przykład, jak dbać o własną planetę i własne podwórko. Kluczem do czystości jest segregacja odpadów. Dzięki niej możemy dać śmieciom drugie życie, a sobie – więcej zdrowia.

A.M.

uczniowie_dali_wspanialy_przyklad00

uczniowie_dali_wspanialy_przyklad31 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad01 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad02 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad03 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad04 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad05 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad06 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad07 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad08 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad09 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad10 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad11 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad12 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad13 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad14 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad15 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad16 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad17 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad18 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad19 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad20 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad21 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad22 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad23 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad24 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad25 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad26 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad27 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad28 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad29 uczniowie_dali_wspanialy_przyklad30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *