Uczniowie Gimnazjum Salezjańskiego w Pile – Dominik i Bartłomiej Skowyra na Międzynarodowym Campie Judo w Elblągu

W dniach 6-8 stycznia w Elblągu miały miejsce międzynarodowe zmagania judoków, w których po raz trzeci z rzędu uczestniczyli Dominik i Bartek Skowyra.

Camp w Elblągu jest cykliczną imprezą odbywającą się co roku pod tytułem „Szlifujemy talenty – poszukujemy mistrza”. W tym roku prowadził go znakomity Polski judoka Waldemar Legień, dwukrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich z Seulu i Barcelony. Spotkanie z Waldemarem Legieniem oprócz wartości merytorycznej, miała również dla młodych pilan ogromne znaczenie motywacyjne, ponieważ nasz dwukrotny Mistrz Olimpijski doszedł do poziomu mistrzowskiego współpracując z tym samym trenerem, który już czwarty rok trenuje Dominika i Bartka Skowyrów, a jest nim Mistrz – Ryszard Zieniawa.

W Campie udział wzięli młodzi zawodnicy i trenerzy z Czech, Litwy, Rosji, Francji, Anglii, Łotwy, Estonii, Ukrainy i Polski. Wszyscy przyjechali w jednym celu – aby doskonalić swoje umiejętności techniczne oraz stoczyć walki sparingowe.

Ryszard Zieniawa, który został specjalnie zaproszony przez organizatorów, nie ukrywał zadowolenia z doskonałej postawy Dominika. Zwrócił uwagę na dużą skuteczność w ataku oraz doskonałą obronę, która była szczególnie widoczna podczas konfrontacji z zawodnikami dużo starszymi i cięższymi.

Dominik w tym roku wchodzi już do rywalizacji, co może wydać się dziwne, z uwagi na to że wszyscy judocy na okrągło rywalizują w zawodach od najmłodszych lat. Strategia Mistrza Zieniawy jest zupełnie inna. Zieniawa wytrenował wielu znakomitych judoków i jest swoistą ikoną tego sportu w Polsce, podobnie jak Stamm, Wagner, czy Górski w boksie, siatkówce i piłce nożnej. Doskonale wie jak należy trenować, aby w przyszłości móc liczyć się na świecie.

M.M.

bracia_skowyrowie00

bracia_skowyrowie16 bracia_skowyrowie01 bracia_skowyrowie02 bracia_skowyrowie03 bracia_skowyrowie04 bracia_skowyrowie05 bracia_skowyrowie06 bracia_skowyrowie07 bracia_skowyrowie08 bracia_skowyrowie09 bracia_skowyrowie10 bracia_skowyrowie11 bracia_skowyrowie12 bracia_skowyrowie13 bracia_skowyrowie14 bracia_skowyrowie15