Uczta duchowa czerwcowego autorskiego spotkania

Pod patronatem Tętna Regionu

Tegoroczne czerwcowe kalendarzowe spotkanie autorskie w klubie muzycznym Scena w Pile z pewnością dostarczyło niesamowitych wrażeń. O klimat artystyczny zadbał prowadzący ten cykl spotkań Tomasz Perlicjan, który zaprezentował sylwetkę i poezję Jerzego Utkina oraz Katarzyna Olter, której fotografie można było obejrzeć. Sztuka to również muzyka i ze swoim recitalem muzycznym „Moja Droga” wystąpił Mariusz Szulc, który od wielu miesięcy gości w swoim lokalu artystów i zaproszonych gości.

– Dla mnie dziś jest to kolejne niezmierne przeżycie, bo jak państwo zauważyliście każde z tych spotkań ma swoją energię, swoich bohaterów i swój klimat. Dziś połączyliśmy fotografie Katarzyny Olter, która tworzy fotografię architektury Piły, widzianej z perspektywy odbicia w kałuży, z jednym wierszem Jurka Utkina, dziennikarza, poety, prozaika, którego dziś nie ma z nami, ale gdyby był to pewnie sam by chciał swój wiersz przeczytać – mówi organizator, Tomasz Perlicjan.

Wiersz z czerwcowej kartki pilskiego kalendarza artystycznego na 2015 rok.

Jerzy Utkin – kościół św. Antoniego w Pile

u ojców kapucynów krzyża krzepki konar
żyw Chryst w porywach wiary chociaż na nim pomarł

opodal Gwdy girlanda przez filtry witraży
światła promień gra barwą na skupionej twarzy

czuwaj święty Antoni patronie ubogich
dla których za wysokie tego świata progi

lekko drży sopran ciszy kiedy ich skarg słuchasz
przed modlitwą pokornych nie uchylaj ucha

W lipcu zapraszamy na spotkanie z malarstwem Renaty Wojanrowicz i poezją Hanny Szuster.

Sebastian Daukszewicz

uczta_duchowa10

uczta_duchowa38 uczta_duchowa11 uczta_duchowa12 uczta_duchowa13 uczta_duchowa14 uczta_duchowa15 uczta_duchowa16 uczta_duchowa17 uczta_duchowa18 uczta_duchowa19 uczta_duchowa20 uczta_duchowa21 uczta_duchowa22 uczta_duchowa23 uczta_duchowa24 uczta_duchowa25 uczta_duchowa26 uczta_duchowa27 uczta_duchowa28 uczta_duchowa29 uczta_duchowa30 uczta_duchowa31 uczta_duchowa32 uczta_duchowa33 uczta_duchowa34 uczta_duchowa35 uczta_duchowa36 uczta_duchowa37

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *