Udało się wybudzić ze śpiączki Filipa Mejera z Piły

udalo_sie_wybudzic

– Dwoje dzieci wybudziło się teraz ze śpiączki w klinice Budzik – powiedziała w programie „Po przecinku” w TVP Info Ewa Błaszczyk, prezes fundacji „Akogo?”. To pogrążeni do tej pory w śpiączce Filip z Piły i Ola. Jeszcze w tym roku ma się zebrać specjalna komisja, która formalnie wybudzenia potwierdzi. Tym samym do 14 wzrośnie liczba dzieci obudzonych w założonym przez aktorkę szpitalu.

Filip Mejer z Piły po potrąceniu go przez samochód w sierpniu 2013 roku, znalazł się w stanie śpiączki apalicznej. Chłopiec obecnie przebywa w klinice „Budzik” – ośrodku przy fundacji Akogo pani Ewy Błaszczyk.

Klinika Budzik jest pierwszym w Polsce ośrodkiem rehabilitacyjnym dla dzieci w śpiączce, który działa przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie od 15 lipca 2013 roku. W tym czasie wybudziło się tam 12 młodych pacjentów (przypadki oficjalnie potwierdzone). Placówka została wybudowana przez Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?” dzięki ofiarności polskiego społeczeństwa.

Klinika realizuje Program leczenia dzieci ze śpiączki finansowany ze środków NFZ, przy wsparciu Fundacji „Akogo?”, dzięki czemu rehabilitacja i pobyt są dla pacjentów bezpłatne. . Przez cały czas z pacjentem nieodpłatnie przebywa jego rodzic lub opiekun, który jest czynnie włączony w proces rehabilitacyjny.

Materiał, który ukazał się w Faktach TVN
http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/swiateczne-cud-w-klinice-budzik,501554.html

Źródło: TVP Info, WP.PL . TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *