Ugoda będąca zwycięstwem Zbigniewa Przeworka. Komarowski przeprasza za oszczerczy wpis

W ostatnim dniu przed ciszą wyborczą, w Sądzie Okręgowym w Poznaniu, XIV Wydział Cywilny z siedzibą w Pile, odbyła się sprawa w trybie wyborczym z wniosku Zbigniewa Przeworka (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska) przeciwko Eligiuszowi Komarowskiemu (Porozumienie Samorządowe). Należy podkreślić, że obaj panowie kandydują w niedzielnych wyborach do rady Powiatu w Pile.

Wnioskodawca (czyt. Zbigniew Przeworek) poczuł się znieważony komentarzem dokonanym na Facebooku, w którym Komarowski nazwał go kłamcą, w sprawie wynajęcia z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego ciągnika z przyczepą do rozwożenia banerów wyborczych wnioskodawcy (czyt. Z. Przeworka). Jako, że z materiałów dowodowych jasno wynika, że ciągnik został wynajęty zgodnie z prawem, Eligiusz Komarowski w ramach zawartej ugody między stronami musi przeprosić Zbigniewa Przeworka, a wpis usunąć ze swojego profilu na FB.

Natomiast Zbigniew Przeworek dążąc do polubownego zakończenia sporu wycofa ze swojego oświadczenia z dnia 17 października 2018 roku słowa: „Pan Kwiatkowski osobiście oświadczył mi: jestem wynajęty przez Eligiusza do brudnej kampanii przeciwko PO”, ponieważ prawdziwość tego twierdzenia nie została wykazana.

Ta sprawa dowodzi, że nie warto szafować bezpodstawnymi oskarżeniami, a przede wszystkim, że należy do końca walczyć o PRAWDĘ, podobnie jak to uczynił Zbigniew Przeworek.

Poniżej oprócz zdjęć z posiedzenia sądu, publikujemy treść ugody i postanowienia.

Marek Mostowski

ugoda_przeworka01

ugoda_przeworka02 ugoda_przeworka03 ugoda_przeworka04 ugoda_przeworka05 ugoda_przeworka06 ugoda_przeworka07 ugoda_przeworka08 ugoda_przeworka09 ugoda_przeworka10 ugoda_przeworka11 ugoda_przeworka12