Ujście. Kulturalna majówka tuż, tuż…

ujscie_kulturalna_majowka

Przygotowani na majówkę? Jest długa, więc na niedzielne popołudnie zapraszamy do nas. Atrakcji nie zabraknie, bo- jak już zapowiadaliśmy- będzie i muzycznie, i artystycznie.

Muzycznie, bo wystąpi cudowny muzyk, znany jako Jasiu Muzykant. Pisze i śpiewa piosenki, samodzielnie nakręca klipy. Sam o sobie mówi, że muzycznie zajmuje miejsce między Indie folkiem, a poezją śpiewaną, z westchnieniem w stronę muzyki współczesnej i miłością do minimalizmu. Naprawdę warto posłuchać. Niedziela, 1 maja, scena przed Galerią na Starym Rynku, godz. 17.00.

Będzie też artystycznie. Po pierwsze, bo zaplanowaliśmy warsztaty plastyczne dla najmłodszych i nie tylko (godz. 16.30, plac przed Galerią), a po drugie, bo otworzymy inaugurującą tegoroczny sezon wystawę. To wystawa malarstwa Filipa Kowalskiego, zatytułowana „Muzyka jest moją religią”. Artysta zaprezentuje na niej swoje obrazy, przedstawiające idoli ze świata muzyki. Nie zabraknie Kurta Cobaina, Jima Morrisona, Milesa Davisa, Micka Jaggera, Czesława Niemena, Grzegorza Ciechowskiego, Tadeusza Nalepy… Czy Filip Kowalski namalował także waszych ulubieńców? Sami się przekonajcie. Wernisaż w niedzielę, 1 maja o godz. 18.00 w Galerii na Starym Rynku.
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Wiemy, że pogoda będzie, nie wiemy tylko jaka:)

Serdecznie zapraszamy.

UDK