Ukazała się najnowsza płyta zespołu Jafia (dawniej Jafia Namuel)

ukazala_sie_plyta_jafia

18 maja 2015, to data premiery naszego nowego albumu „Ka Ra Va Na”. Płyta otwiera nowy rozdział w historii zespołu, gdzie reggae współistnieje z wieloma innymi gatunkami tzw. czarnej muzyki. Wśród gości m.in. Kayah, Wojciech Karolak i amerykańskie wokalistki, współpracujące ze słynnymi chórami gospel. Producentem albumu jest Marcin Pospieszalski, kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista, laureat wielu nagród.

Na album złożyły się piosenki będące wypadkową reggae i czarnej muzyki zza Oceanu. Czuć w nich inspiracje soulem, funkiem, R&B, jazzem i gospel, czyli muzyką, która bardzo mocno wpłynęła na mistrzów reggae z Jamajki. Reggae out of soul – tak zespół określa swoją muzykę.

Liderem Jafii jest Dawid Portasz – niezwykły talent, przez wielu nazywany jednym z najlepszych polskich wokalistów obracających się w kręgu tzw. czarnej muzyki. Wśród gości na płycie znaleźli się m.in. Kayah, Wojciech Karolak oraz amerykański chórek wywodzący się z oryginalnego gospel.

Za produkcję albumu odpowiedzialny jest Marcin Pospieszalski, a mocną stroną wydawnictwa są bogate aranżacje i rozbudowane instrumentarium (smyczki, sekcja dęta, perkusjonalia, elektroniczne loopy). Realizatorem płyty jest Wojciech Przybylski (m.in. Voo Voo). Materiał nagrano w najlepszych polskich studiach, a dwie piosenki zmiksowano poza Polską: na Jamajce (studio Tuff Gong, należące kiedyś do Boba Marleya) i w Niemczech (przez Umberto Echo).

Tracklista:

1. The Drift
2. Your Happiness
3. Powstanie
4. Mama
5. Skrucha (feat. Kayah)
6. Rescue Chair
7. Do celu
8. U siebie
9. Karavana
10. Sons & Daughters (feat. Wojciech Karolak)
11. W drogę
12. Somehow

JAFIA wystąpi 6 czerwca 2015 w klubie Rockopolis w Pile. Będzie to koncert premierowy nowego albumu i pierwsze zaprezentowanie go na żywo. Pojawią się goście, a imprezę poprowadzi Maken, znany wszystkim fanom reggae dziennikarz, DJ, promotor.

http://www.jafiamusic.com/pl/

Klip do pierwszego singla zwiastującego nowy album zespołu Jafia KA RA VA NA
https://www.youtube.com/watch?v=5XafdMkTgAg

(SE)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *