Ulica Fałata zmienia swoje oblicze

Od kilku dni mimo niesprzyjającej pogody trwają prace przy przebudowie ul Fałata w Pile, która przebiega od ul. Drygasa w kierunku ul. Bohaterów Stalingradu. W ramach inwestycji planowana jest przebudowa drogi z parkingiem (24 miejsca postojowe dla samochodów osobowych w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej), budowa kanalizacji deszczowej, zjazdu z drogi publicznej, utwardzenie terenu (chodnik) oraz wykonanie oświetlenia terenu. Przy ciągu pieszym zaprojektowano dwa miejsca do odpoczynku z ławkami parkowymi i koszami na śmieci, a teren przyległy zagospodarowany zostanie zielenią w postaci krzewów ozdobnych.

Jeszcze kilka lat temu ulica Fałata była jedną z najbrzydszych ulic w Pile. Teraz powoli się to zmienia.

– Spotykamy się w tym miejscu, nie tylko aby pokazać, że jedna z wielu takich inwestycji w mieście trwa, ale powiedzieć też o dobrej współpracy pomiędzy mieszkańcami, wspólnotą mieszkaniową a Gminą Piła. Kilka lat temu spotkaliśmy się przed tym budynkiem w dużych kałużach i rozmawialiśmy jak zmienić obecnie panującą sytuację. Ustaliliśmy wtedy warunki. Gmina zadeklarowała, że zrealizuje dojazd, parkingi na ternie gminnym, jeśli wspólnota mieszkaniowa uzyska tereny dookoła. Tak się stało. My przygotowaliśmy stosowną uchwałę, przygotowaliśmy możliwość przejęcia tego terenu i dziś jesteśmy na etapie realizacji wszystkich zobowiązań. To doskonały przykład dobrej współpracy – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły. Niedawno złożyłem też obietnicę stuletniej pilance, która mieszka w budynku przy tej ulicy. Ta pani pytała czy doczeka się tej inwestycji? Odpowiedziałem, że tak.

Koszt robót drogowych to 238.995,14 złotych, a koszt zieleni wyniesie 31.964,82 złotych. Prace powinny zgodnie z umową zostać wykonane do końca listopada br.

Sebastian Daukszewicz

ulica_falata_zmienia_swoje01

ulica_falata_zmienia_swoje02 ulica_falata_zmienia_swoje03 ulica_falata_zmienia_swoje04 ulica_falata_zmienia_swoje05 ulica_falata_zmienia_swoje06 ulica_falata_zmienia_swoje07 ulica_falata_zmienia_swoje08 ulica_falata_zmienia_swoje09 ulica_falata_zmienia_swoje10 ulica_falata_zmienia_swoje11 ulica_falata_zmienia_swoje12 ulica_falata_zmienia_swoje13 ulica_falata_zmienia_swoje14 ulica_falata_zmienia_swoje15 ulica_falata_zmienia_swoje16