Ulica Karpacka ukończona

„Poprawa dostępności komunikacyjnej i bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez budowę ul. Karpackiej i przebudowę skrzyżowania typu rondo z ul. Wawelską” to zadanie inwestycyjne zlecone przez Zarząd Dróg i Zieleni w Pile umową zawartą w kwietniu tego roku, poprzedzoną przetargiem.  

– Przepisy prawa budowlanego są takie, że po zakończeniu robót, a takie już się zakończyły zgłaszamy inwestycję do nadzoru budowlanego, który ma 21 dni na wydanie zaświadczenia o zakończeniu budowy. Będziemy czynić starania, aby to się stało szybciej i ulica ta była już na wszystkich odcinkach przejezdna- mówi Jerzy Mac – dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Pile.

W wyniku przeprowadzenia inwestycji wykonano m.in. przebudowę skrzyżowania ulic Wawelska, Karpacka, Tucholska. Nowo przebudowane skrzyżowanie ma postać minironda przejazdowego, które mimo niedużej wielkości umożliwia przejazd pojazdów ciężarowych i autobusów. Zmianie uległ dotychczasowy przebieg ulicy Karpackiej – nowy odcinek połączono z rondem na skrzyżowaniu ulic Bydgoskiej i Podchorążych. Połączenie to – poprzez ulice Podchorążych, Philipsa i al. Wyzwolenia umożliwi wygodne i szybkie skomunikowanie osiedla Zamoście z osiedlem Jadwiżyn i z osiedlem Koszyce. Przebudowie uległa również ulica w dawnym jej przebiegu, m.in. na odcinku łączącym z ulicą Łowiecką.
Nawierzchnię jezdni wykonano z masy SMA, zapewniającej długą trwałość. Wykonano nowe chodniki oraz ścieżkę rowerową wykonaną z masy koloru czerwonego. Komfort rowerzystów podniosła zamontowana przy rondzie podpórka umożliwiająca przytrzymanie się/podparcie w czasie ustępowania pierwszeństwa pozostałym uczestnikom ruchu. W ramach inwestycji wykonano także trzy zatoki postojowe oraz dokonano nasadzeń zieleni w sąsiedztwie chodników.

Po zmroku jezdnie i chodniki będzie odpowiednio oświetlać nowe oświetlenie uliczne i parkowe wyposażone w lampy typu LED. Roboty drogowe poprzedzone były usunięciem kolizji podziemnych z instalacjami sieci telekomunikacyjnych, energetycznych i gazowych oraz poprzedzone były wykonaniem kanalizacji odwodnienia jezdni.

Wykonawcą zleconych robót była spółka „Pol-Dróg Drawsko Pomorskie”, która przy zaangażowaniu pilskich podwykonawców wykonała roboty o wartości około 1.885.000,00 zł. Podwykonawcami były pilskie firmy.

(SE)

ulica_karpacka_ukonczona08

ulica_karpacka_ukonczona02 ulica_karpacka_ukonczona03 ulica_karpacka_ukonczona04 ulica_karpacka_ukonczona05 ulica_karpacka_ukonczona06 ulica_karpacka_ukonczona07  ulica_karpacka_ukonczona09 ulica_karpacka_ukonczona10 ulica_karpacka_ukonczona11 ulica_karpacka_ukonczona12 ulica_karpacka_ukonczona13 ulica_karpacka_ukonczona14 ulica_karpacka_ukonczona15 ulica_karpacka_ukonczona16

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *