Umowa programowa Andrzeja Dudy z Polakami i echa publikacji GW

2 marca Poseł na Sejm RP Maks Kraczkowski zwołał konferencję prasową, na której przedstawił program kandydata na Prezydenta RP – Europosła Andrzeja Dudy oraz odniósł się do tekstu z Gazety Wyborczej z poprzedniego tygodnia.

Jak wynika z artykułu, były szef MSW, Bartłomiej Sienkiewicz, miał zlecić tajnej grupie wewnątrz resortu podsłuchiwanie najważniejszych ludzi służb specjalnych. Podejrzewał ich o spisek w związku z aferą taśmową. Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, nie tylko szefowie najważniejszych służb specjalnych i ich zastępcy mieli zostać poddani inwigilacji. Podsłuchiwany w trybie „NN” miał być również Maks Kraczkowski, w związku ze swoją znajomością z dziennikarzem Piotrem Nisztorem.

– Kilka dni przed publikacją tego artykułu niewiadome źródła do mediów wysyłały informację o tym, że Służby Specjalne badały potencjalny wątek mojego udziału w aferze taśmowej, ze względu na osobę jednej z asystentek. Domyślam się, o jaką osobę mogło chodzić. Ta osoba została przysłana do mnie na praktyki do Sejmu bezpośrednio z kancelarii Sejmu, z biura, które zajmuje się wymianą młodzieży. Była to osoba z Ukrainy. To, co ujawniała GW jest to wielki skandal i jeśli te fakty miały miejsce, to jest to wielkie nadużycie prawa i działania przeciw polskiej demokracji. Zdecydowanie poinformuję prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa – mówi Maks Kraczkowski.

Jak zapowiedział  na konferencji prasowej prezes zarządu okręgowego PIS 38-Piła, Maks Kraczkowski, kandydat na urząd  prezydenta Polski  Andrzej Duda w przeciągu 2 tygodni ma odwiedzić powiat pilski  i okoliczne powiaty.

– Nasz kandydat przedstawia w tej kampanii wyborczej umowę programową z Polakami, z mocnymi czterema filarami: Rodzina, Praca, Bezpieczeństwo i Dialog. Dotyczy ona szczegółowych działań, które może wykonać głowa państwa, korzystając ze swoich uprawnień konstytucyjnych w tym obszarze. Program dość szczegółowo opisuje możliwości, z których Polska może korzystać, zarówno biorąc pod uwagę nasze sojusze polityczne, gospodarcze takie jak UE, jak i bazując na kapitale ludzkim, który możemy pozytywnie wykorzystać. W umowie Dudy jest mowa m.in. o kwestiach mieszkaniowych, kwestiach zarobkowania, polityce państwa wobec pracodawców i pracobiorców – dodaje poseł ziemi pilskiej Maks Kraczkowski.

Jak Andrzej Duda będzie wypełniał swoje obowiązki -10 Zobowiązań:

1. Będę prezydentem, który słucha i służy Obywatelom;

2. Będę Prezydentem dialogu, porozumienia i rozmowy;

3. Będę Prezydentem, który przywróci Polakom zaufanie do państwa i poczucie godności;

4. Będę Prezydentem, który troszczy się o bezpieczeństwo Polaków;

5. Będę Prezydentem, który buduje państwo uczciwe i sprawiedliwe;

6. Będę Prezydentem, który z troską i zrozumieniem odnosi się do każdego Obywatela;

7. Będę Prezydentem Polski przyszłości. Silnego, sprawnego państwa w centrum zjednoczonej Europy;

8. Będę Prezydentem Polski dumnej ze swojej historii, swoich przodków i korzeni, Polski, która pamięta i czci swoich bohaterów;

9. Będę Prezydentem, który nie unika trudnych sytuacji, który nie ucieka, kiedy powinien być arbitrem;

10. Będę Prezydentem aktywnym, który chce korzystać z inicjatywy ustawodawczej.

(SE)

25_umowa_programowa_dudy10

25_umowa_programowa_dudy11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *